Zesnulou ženu okradli. Policie případ odložila, neteř chce po pražské nemocnici vysoké odškodné

Když někomu zemře blízký, není jednoduché se s tím vyrovnat. O to horší je, když namísto truchlení dotyčný řeší ještě krádež cenností, které měl zesnulý u sebe. V takové situaci se ocitla Kateřina Pfauserová, celá událost dokonce skončila u soudu.

Jsou to už dva roky, kdy Kateřina Pfauserová přišla o tetu. Místo období smutku ale řešila krádež prstenů, které měla teta těsně před smrtí na rukou, a pro paní Kateřinu měly velkou citovou hodnotu. „Byly to dva snubní prsteny, které měly hodnotu nejenom v tom, že to byly zlaté kovy, ale byly to snubní prsteny mé tety a jejího muže. Nosila je na ruce poté, co manžel zemřel,“ líčila redakci.

Jedním z hlavních pochybení Nemocnice Na Františku, kde příbuzná Pfauzerové zemřela, byl volně dostupný klíč od márnice. A tak se tam mohl vloupat kdokoliv. Podle mluvčí nemocnice Lucie Krausové celou záležitost ve spolupráci s policií prošetřili, viník se ale nenašel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Přišla o nohu, teď jí hrozí i vystěhování. Viléma trpí následky nehody, kterou nezavinila

„Na základě této zkušenosti jsme zpřísnili opatření, abychom předešli podobné události,“ sdělila CNN Prima NEWS. „Mohu potvrdit, že se pražští policisté tímto případem zabývali, ale protože pachatel nebyl nikdy dopaden, tak byl tento případ ze zákona odložen,“ doplnil mluvčí policie Richard Hrdina.

Absolutní výsměch

Proto se paní Pfauserová obrátila na soud. „Pokročili jsme k prvnímu stání soudu, ke kterému jsem myslela, že nedojde – že se nemocnice ozve, omluví, nabídne nějaké smírčí vyrovnání... k ničemu takovému nedošlo,“ konstatovala žena. Její advokát Ondřej Soukup doplnil, že se s klientkou pokoušeli o mimosoudní dohodu před tím, než podali žalobu. „V tom s námi nemocnice úplně nekomunikovala,“ dodal.

Paní Pfauzerová nakonec po nemocnici žádá vyrovnání v hodnotě jednoho milionu korun. Nemocnice ale přišla s vlastní nabídkou – třicet tisíc korun. „To je absolutní výsměch,“ reagovala žena. Nemocnice případ odmítla komentovat. „Vzhledem k probíhajícímu řízení k tomu nebudeme poskytovat podrobnější informace,“ sdělila její mluvčí. Další soudní stání je naplánované za půl roku.

Tagy: