Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.
Zhrzení sázkaři neváhají zajít daleko za povolenou mez. Sociální sítě jistě mají pro sportovce řadu výhod – prostor pro sponzoring, možnost být blíž fanouškům, ukázat jim, co během zápasů či závodů nevidí. Díky tomu také mají možnost přijímat gratulace či slova podpory.
Nicméně v případě neúspěšných sázkařů, kteří se obracejí na sportovní celebrity, obvykle o pozitivní vzkazy nejde. Nejčastěji se na ráně ocitají ženské tenistky. Při jejich utkáních se rodí řada překvapení, což může podnítit zlost jedinců, kteří kvůli překvapivému výsledku museli roztrhat své tikety. Někdy dokonce přejí smrt hráčce i její rodině či další nechutnosti.
Každý den hraju náročné tříseťáky, popisuje mateřství Strýcová. Co říká na Djokoviče?
Australian Open je pro Barboru Strýcovou osudovým turnajem. Přesně před 20 lety si ve finále juniorek poradila s pozdější královnou kurtů Marií Šarapovovou. Loni na stejném místě zažila trochu jiný typ radosti, když zjistila, že je těhotná. Tradičně prvního grandslamu sezony se tak nyní zúčastní jen u televize, a to pouze ve chvílích, kdy jí to brzy čtyřměsíční Vincent dovolí. „Jsou to dennodenní tříseťáky, které končí v tiebreaku,“ popisuje pro CNN Prima NEWS 35letá maminka tenisovou terminologií náročnou péči.
Barbora Strýcová není výjimkou. I jí během dlouhé a úspěšné kariéry, která se však logicky neobešla bez několika zklamání, přicházely do zpráv eufemicky řečeno nelichotivé řádky. Po prohrách musela opakovaně číst ty nejhorší věci, a to nejen od Čechů, ale hlavně ze zahraničí.
Jeden takový pobouřený muž se někdejší světové jedničce ve čtyřhře po čase ozval. Tentokrát v daleko příjemnějším tónu, jenž byl bohatý na sebereflexi. Vyléčený gambler, jakýsi Jason, Strýcové napsal: „Zdravím, Barboro. Gratuluji k celé kariéře. Chtěl bych jen říct, že jsem kdysi propadl sázení a napsal jsem skutečně hnusné věci ve chvílích, kdy se výsledky nevyvíjely podle mých představ. Tímto bych se chtěl opravdu omluvit. To, co jsem napsal, nebylo myšleno vážně.“
Pětinásobná fedcupová šampionka zprávu přesdílela na Twitteru a k tomu dodala: „Omluva se přijímá.“
Apology accepted! 🙏 pic.twitter.com/Lbk5cPgmPr
— Barbora Strycova (@BaraStrycova) January 24, 2022
Některé tenistky říkají, že urážky vůbec nečtou, jiné si na toto téma pravidelně stěžují a další pejorativní zprávy ukazují veřejnosti. Například před loňskými olympijskými hrami v Tokiu dala nahlédnout fanouškům do své „sbírky vulgarit“ Markéta Vondroušová.
„To jsi mi dobře doje*ala tiket. Co to je?“ Takové a další nenávistné komentáře se po prohraném zápase ve Wimbledonu valily na českou hráčku. Porazila ji totiž britská tenistka Emma Raducanuová (6:2 a 6:4), která se ještě před svým triumfem na US Open nacházela ve čtvrté stovce žebříčku WTA. Rodačka ze Sokolova tak na turnaji v Londýně skončila. „Doufám, že umřeš, ty zas*aná ku*vo,“ zněla další urážka od uživatele Instagramu. „Je to tady zas,“ napsala tenistka k některým zveřejněným zprávám, které tehdy obdržela.
Všem „hejtrům ale odpověděla o několik týdnů později, kdy v Tokiu vystřihla parádní cestu, která skončila až už stříbrné olympijské medaile.