reklama

Jako na houpačce. Po ochlazení přijdou jarní teploty, které vystřídá déšť i bouřky

Po chladných dnech nás čeká slunečná neděle i začátek týdne. (ilustrační snímek)
Zdroj: Pexels

Česko čeká po chladných dnech slunečná neděle i začátek dalšího týdne. Počasí se zlomí v úterý a na většině území začne pršet. Teploty se i přes zataženou oblohu ale místy dostanou až k 16 °C. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama

V neděli bude oblačno až polojasno, na severu a severovýchodě území se místy mohou vyskytovat přeháňky. V polohách nad 700 metrů budou i smíšené nebo sněhové. V noci teplota klesne na 6 až 2 °C, při malé oblačnosti a zejména v severní polovině Čech to ale může být až k bodu mrazu, píše ČHMÚ na svém webu.

K tématu

Mohou se tak tvořit přízemní mrazíky. Naopak nejvyšší denní teploty vystoupají k 10 až 14 °C. Na horách ale zůstane chladno, bude kolem 1 °C. Na severu a severovýchodě republiky teploměr naměří 9 °C, na Šumavě potom 8 °C.

Jarní dny přinese také nový týden. Pondělí bude skoro jasné až polojasné, během dne může být místy přechodně oblačno. „Na severu a severovýchodě ojediněle přeháňky, většinou nad 600 metrů smíšené nebo sněhové,“ dodává ČHMÚ. Nejnižší noční teploty spadnou k 0 až –4 °C, přes den potom rtuť na teploměru ukáže 9 až 13 °C.

Teploty vystoupají až k 16 °C

Ještě v úterý bude zpočátku polojasno až skoro jasno, postupně se bude přidávat oblačnost. Místy se může vyskytovat déšť nebo přeháňky, které budou v polohách nad 1 000 metrů sněhové. Maximální denní teploty budou mezi 10 a 14 °C.

K tématu

Počasí se zkazí v polovině týdne. Přestože se ve středu denní teploty udrží kolem 10 až 14 °C, bude oblačno až zataženo a místy se bude vyskytovat občasný déšť nebo přeháňky. Stejnou předpověď hlásí meteorologové i na čtvrtek. To se ale ještě oteplí, teploměry vyšplhají až k 16 °C. Bude ale oblačno až zataženo a na většině republiky s občasným deštěm nebo přeháňkami.

Deštivé počasí a sněhové srážky na horách se udrží i po zbytek týdne. Ojediněle se mohou vyskytovat i bouřky. Postupně bude ale srážek i oblačnosti ubývat. Teploty se budou pohybovat mezi 11 a 16 °C.

Česko čeká po chladných dnech slunečná neděle i začátek týdne. (Ilustrační snímek)
Česko čeká po chladných dnech slunečná neděle i začátek týdne. (Ilustrační snímek)
Zdroj: Pexels

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Lidé, kteří prodělali COVID-19, a mají tak přirozeně vytvořené protilátky, stojí před dilematem, zda není zbytečné se v jejich případě očkovat. Přestože jim již mnohdy vypršelo období 90 dnů po prodělání nemoci, hladina protilátek je u nich nadále vysoká, a lékaři jim proto často ani nedoporučují očkování. Tito lidé však mohou mít do budoucna praktické problémy, protože se nelze spolehnout na to, že například chystaný covid pas bude brát naměřené protilátky v úvahu.

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama