reklama
CNN Prima News zneužití

zneužití

Výpis příspěvků ke štítku „zneužití“

Policie se zabývá okolím Zemana ve dvou kauzách. Řeší padělání a neposkytnutí pomoci

27. října 2021 13:33

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách, napsaly ve středu weby Aktuálně.cz a Respekt.cz. Pod dozorem rakovnického státního zastupitelství detektivové podle nich prověřují, zda v Lánech prezidentovi lidé nespáchali trestný čin neposkytnutí pomoci. Státní zastupitelství v Praze 6 dozoruje prověřování možného padělání a přisvojení si pravomoci úřední osoby. V obou případech hrozí případným pachatelům dva roky vězení.

Boží dopuštění ve Francii: Kněží sexuálně zneužili přes 200 tisíc dětí, tvrdí komise

5. října 2021 11:14
Aktualizováno

Představitelé francouzské katolické církve od roku 1950 sexuálně zneužili 216 tisíc dětí, většinou chlapců, uvedla nezávislá vyšetřovací komise. Počet obětí se zvýší na 330 tisíc, pokud se mezi ně započtou i trestné činy laiků, kteří pracovali pro církev, jako jsou učitelé v náboženských školách nebo v charitách. Výsledky dvouletého vyšetřování v pondělí představil předseda komise Jean-Marc Sauvé na tiskové konferenci.

Cizí údaje v Tečce? QR kód vám také mohou vyfotit, hájí zneužitelnost aplikace Dzurilla

11. srpna 2021 21:17

Aplikace Tečka může být zneužita. Lze si do ní totiž stáhnout až pět certifikačních údajů od cizích osob. Zneužitelnost ovšem hájí ředitel Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) Vladimír Dzurilla. Ten v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že aplikaci jeho lidé takto vytvořili, aby si do ní rodiče mohli zapsat své děti. Certifikáty podle něj může cizí člověk získat i tak, že si je například ofotí.

Načtete cizí QR kód a můžete do hospody. Aplikaci ke covidu lze jednoduše zneužít

16. července 2021 14:40

Jednu z funkcí aplikace Tečka lze jednoduše používat i zneužívat. V nástroji pro prokazování bezinfekčnosti je totiž možné uchovávat potvrzení pro více lidí najednou, třeba členy domácnosti s pouze papírovým certifikátem. Problém ale je, že pro přidání další osoby do aplikace neprobíhá žádné dvoufázové ověření – stačí tedy s Tečkou místo čTečky naskenovat jakýkoliv platný cizí QR kód a je k dispozici pro další použití bez vědomí opravdového vlastníka.

Zemřela po očkování, šíří konspirátoři. Náhlou smrt 17leté Janky zneužili, reaguje otec

6. července 2021 20:57

Na konci června náhle zemřela 17letá Janka ze Slovenska a konspirátoři nelenili. Během několika dní začali po sociálních sítích šířit zprávu, že dívka zemřela tři dny po očkování proti covidu. Svou verzi úmrtí sdíleli i se smutečním oznámením. Proti této verzi se však rázně ohradili slovenská policie a otec zesnulé dívky, který podal i trestní oznámení.

Bělorusko donutilo přistát letadlo, aby zadrželo Lukašenkova odpůrce. EU projedná sankce

23. května 2021 23:14

Silně odmítavé reakce vyvolal nedělní postup běloruských úřadů, které přinutily letadlo společnosti Ryanair na trase z Atén do Vilniusu přistát v Minsku, aby mohly zatknout novináře a odpůrce běloruské vlády Ramana Prataseviče. S kritikou vystoupila Evropská unie, NATO, Británie, Francie, Německo či Polsko. Krokem Běloruska se bude zabývat pondělní summit EU. Podle Evropské unie čin nezůstane bez následků.

Prodlužte si život o 20 let, láká web ke koupi falešného léku. Zneužívá Pirkovo jméno

11. ledna 2021 17:22

Kardiochirurg Jan Pirk se obrátil na policii kvůli zneužití svého jména. Podal trestní oznámení na web tryitnow.space/neonove, který nabízí přípravek na čištění krevních cév Cardiline a slibuje prodloužení života. Za advokátní kancelář Matzner et al o tom informovala Monika Straková. Stránky jako rizikové označila Česká obchodní inspekce (ČOI), která varuje před nákupem na jejich e-shopu.

Za znásilnění čtyřleté holčičky dostal mladík podmínku. Je to trest pro nás, říká matka

10. listopadu 2020 19:05

Mladý muž z Pardubicka podle rozsudku znásilnil teprve čtyřletou holčičku. Soud ho za hrůzný čin potrestal podmínkou a ambulantním léčením. Mladík je totiž podle znalců psychicky i sexuálně infantilní. Rodiče dívky s rozsudkem nesouhlasí a obávají se, že ho budou na malém městě dál potkávat. Informoval o tom portál Deník.cz.

reklama