CNN Prima News zneužití

zneužití

Výpis příspěvků ke štítku „zneužití“

V Česku řádí svlékací aplikace. Nahá se může ocitnout každá žena, odborníci bijí na poplach

Řada žen a dívek se v poslední době stala obětí svlékací aplikace, kterou lidé začali zneužívat už i v Česku. Zatímco na originální fotce jsou oblečené, na snímku upraveném umělou inteligencí a šířeném například na sociálních sítích jsou nahé. Několik takových případů už řeší policie. Zveřejnění takto upravené fotky může být klasifikováno jako přestupek. Podle psychologů pak může její šíření ženu velmi poznamenat. V případě nezletilých může zanechat i vážné následky.

Počůral se, tak ho plácla. Svědci líčili týrání dětí ve školce, podobných případů jsou tisíce

Chomutovský soud se vrátil k případu těžko uvěřitelného týrání dětí. Toho se měly podle obžaloby dopouštět tři učitelky mateřské školky z Klášterce nad Ohří. Děti údajně máčely ve studené vodě, bily je nebo nutily do jídla, a to až do té doby, než se pozvracely. V pondělí u soudu vypovídali svědci. Ročně je přitom hlášeno zhruba devět tisíc případů týraných, zanedbaných a zneužívaných dětí. Jejich počet však může být až desetkrát vyšší.

Policie se zabývá okolím Zemana ve dvou kauzách. Řeší padělání a neposkytnutí pomoci

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách, napsaly ve středu weby Aktuálně.cz a Respekt.cz. Pod dozorem rakovnického státního zastupitelství detektivové podle nich prověřují, zda v Lánech prezidentovi lidé nespáchali trestný čin neposkytnutí pomoci. Státní zastupitelství v Praze 6 dozoruje prověřování možného padělání a přisvojení si pravomoci úřední osoby. V obou případech hrozí případným pachatelům dva roky vězení.

Boží dopuštění ve Francii: Kněží sexuálně zneužili přes 200 tisíc dětí, tvrdí komise

Aktualizováno

Představitelé francouzské katolické církve od roku 1950 sexuálně zneužili 216 tisíc dětí, většinou chlapců, uvedla nezávislá vyšetřovací komise. Počet obětí se zvýší na 330 tisíc, pokud se mezi ně započtou i trestné činy laiků, kteří pracovali pro církev, jako jsou učitelé v náboženských školách nebo v charitách. Výsledky dvouletého vyšetřování v pondělí představil předseda komise Jean-Marc Sauvé na tiskové konferenci.

Cizí údaje v Tečce? QR kód vám také mohou vyfotit, hájí zneužitelnost aplikace Dzurilla

Aplikace Tečka může být zneužita. Lze si do ní totiž stáhnout až pět certifikačních údajů od cizích osob. Zneužitelnost ovšem hájí ředitel Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) Vladimír Dzurilla. Ten v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že aplikaci jeho lidé takto vytvořili, aby si do ní rodiče mohli zapsat své děti. Certifikáty podle něj může cizí člověk získat i tak, že si je například ofotí.

Načtete cizí QR kód a můžete do hospody. Aplikaci ke covidu lze jednoduše zneužít

Jednu z funkcí aplikace Tečka lze jednoduše používat i zneužívat. V nástroji pro prokazování bezinfekčnosti je totiž možné uchovávat potvrzení pro více lidí najednou, třeba členy domácnosti s pouze papírovým certifikátem. Problém ale je, že pro přidání další osoby do aplikace neprobíhá žádné dvoufázové ověření – stačí tedy s Tečkou místo čTečky naskenovat jakýkoliv platný cizí QR kód a je k dispozici pro další použití bez vědomí opravdového vlastníka.

Zemřela po očkování, šíří konspirátoři. Náhlou smrt 17leté Janky zneužili, reaguje otec

Na konci června náhle zemřela 17letá Janka ze Slovenska a konspirátoři nelenili. Během několika dní začali po sociálních sítích šířit zprávu, že dívka zemřela tři dny po očkování proti covidu. Svou verzi úmrtí sdíleli i se smutečním oznámením. Proti této verzi se však rázně ohradili slovenská policie a otec zesnulé dívky, který podal i trestní oznámení.