reklama
CNN Prima News zneužití

zneužití

Výpis příspěvků ke štítku „zneužití“

Cizí údaje v Tečce? QR kód vám také mohou vyfotit, hájí zneužitelnost aplikace Dzurilla

Aplikace Tečka může být zneužita. Lze si do ní totiž stáhnout až pět certifikačních údajů od cizích osob. Zneužitelnost ovšem hájí ředitel Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) Vladimír Dzurilla. Ten v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že aplikaci jeho lidé takto vytvořili, aby si do ní rodiče mohli zapsat své děti. Certifikáty podle něj může cizí člověk získat i tak, že si je například ofotí.

Načtete cizí QR kód a můžete do hospody. Aplikaci ke covidu lze jednoduše zneužít

Jednu z funkcí aplikace Tečka lze jednoduše používat i zneužívat. V nástroji pro prokazování bezinfekčnosti je totiž možné uchovávat potvrzení pro více lidí najednou, třeba členy domácnosti s pouze papírovým certifikátem. Problém ale je, že pro přidání další osoby do aplikace neprobíhá žádné dvoufázové ověření – stačí tedy s Tečkou místo čTečky naskenovat jakýkoliv platný cizí QR kód a je k dispozici pro další použití bez vědomí opravdového vlastníka.

Zemřela po očkování, šíří konspirátoři. Náhlou smrt 17leté Janky zneužili, reaguje otec

Na konci června náhle zemřela 17letá Janka ze Slovenska a konspirátoři nelenili. Během několika dní začali po sociálních sítích šířit zprávu, že dívka zemřela tři dny po očkování proti covidu. Svou verzi úmrtí sdíleli i se smutečním oznámením. Proti této verzi se však rázně ohradili slovenská policie a otec zesnulé dívky, který podal i trestní oznámení.

Bělorusko donutilo přistát letadlo, aby zadrželo Lukašenkova odpůrce. EU projedná sankce

Silně odmítavé reakce vyvolal nedělní postup běloruských úřadů, které přinutily letadlo společnosti Ryanair na trase z Atén do Vilniusu přistát v Minsku, aby mohly zatknout novináře a odpůrce běloruské vlády Ramana Prataseviče. S kritikou vystoupila Evropská unie, NATO, Británie, Francie, Německo či Polsko. Krokem Běloruska se bude zabývat pondělní summit EU. Podle Evropské unie čin nezůstane bez následků.

Prodlužte si život o 20 let, láká web ke koupi falešného léku. Zneužívá Pirkovo jméno

Kardiochirurg Jan Pirk se obrátil na policii kvůli zneužití svého jména. Podal trestní oznámení na web tryitnow.space/neonove, který nabízí přípravek na čištění krevních cév Cardiline a slibuje prodloužení života. Za advokátní kancelář Matzner et al o tom informovala Monika Straková. Stránky jako rizikové označila Česká obchodní inspekce (ČOI), která varuje před nákupem na jejich e-shopu.

Americký epidemiolog Fauci se ohradil proti Trumpově předvolebnímu spotu, byl prý zneužit

Přední americký epidemiolog a člen krizového štábu Bílého domu pro boj s koronavirem Anthony Fauci se ohradil proti předvolebnímu spotu prezidenta Donalda Trumpa. Jeho autoři v něm totiž údajně vytrhli z kontextu část Fauciho několik měsíců starého rozhovoru, čímž vznikl nesprávný dojem, že expert chválí kroky, které Trump podnikl v boji s koronavirem, napsal server CNN.

reklama