U soudu ve Westminsteru byla před zahájením jednání v kauze Juliana Assange v příštím týdnu podána informace o mimořádné žádosti amerického prezidenta Trumpa na zrušení obvinění.
Informace se týká milosti amerického prezidenta. Zrušení vydání do USA je ale podmíněno tím, když Assange potvrdí, že Rusko nebylo zapleteno do úniku e-mailů Demokratické strany před americkými prezidentskými volbami.
Mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová tvrdí, „že je to naprosto nepravdivé.“
Assangeova právnička Jeniffer Robbinsonová přišla v přípravném řízení s tím, že během návštěvy Londýna v srpnu 2017 kongresman Dana Rohrabacher řekl zakladateli WikiLeaks, že „na pokyn prezidenta nabízí milost nebo jiný způsob, jak se z toho dostat, když Assange uvede, že Rusko nemá nic společného s úniky z DNC (Demokratický národní výbor).“
Na blogu Dana Rohrabachera můžeme číst, že jde o dezinformace: „Nikdy jsem nemluvil s prezidentem Trumpem o Julianovi Assangeovi… Na vlastní pěst a osobní náklady jsem se vydal na tuto misi, abych zjistil informace, které jsem považoval za důležité pro naši zemi… Po návratu jsem krátce mluvil s generálem Kellym. Řekl jsem mu, že Julian Assange poskytne informace o e-mailech z DNC výměnou za milost… Přestože se mi nepodařilo tuto zprávu doručit prezidentovi, vyzývám ho, aby s Assangem promluvil.“
Na to reagovala mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová: „Prezident Dana Rohrabachera ani nezná, ví jenom, že jde o bývalého kongresmana. O tomto tématu s ním nikdy nemluvil a ani o ničem jiném. Je to kompletní komplot a naprostá lež. Je to pravděpodobně další nekonečný podvod a totální lež z DNC.“
V případě vydání Assange do USA mu zde hrozí 175 let vězení. Američané jej obviňují za průnik do počítačů ministerstva obrany a pro spiknutí za účelem získání informací o národní bezpečnosti. Jde téměř o dvě desítky trestných činů týkajících se nezákonného zveřejnění tajných dokumentů.