VIDEO: Australská armáda evakuuje obyvatele na letadlové lodě. Tenistka Plíšková dá peníze za každé eso

Austrálii hrozí výpadek proudu, armáda evakuuje obyvatele na letadlové lodě ZDROJ: CNN

Masivní požáry devastují v Austrálii už několik týdnů přírodu a ohrožují i města, evakuovat se musely tisíce lidí. Podle posledních zpráv si aktuální australská sezóna požárů vyžádala už 23 lidských životů, od září navíc v plamenech zahynulo nejméně 480 milionů zvířat. Kvůli velkým vedrům a silnému větru se navíc očekává další zhoršení situace.

Tenistka Karolína Plíšková se přidala k iniciativě australských hráčů a hráček na pomoc lidem zasaženým ničivými požáry v zemi. Za každé eso, které na úvod sezóny během turnajů v Austrálii zahraje, věnuje na podporu hasičů a postižených lidí i zvířat 200 australských dolarů (asi 3158 korun).

Akci mezi tenistkami rozjely Samantha Stosurová a Ellen Perezová a postupně se přidaly další. "Přispěju bez ohledu na výkon, protože moje jedno náhodné eso na čtyři zápasy by moc nepomohlo," napsala na sociálních sítích Arina Rodionovová. Mezi muži už přislíbili zapojení Nick Kyrgios, Alex de Minaur či John Millman.

Australská vláda povolala asi 3000 členů armádních záloh na pomoc hasičům vypořádat se s masivními požáry, které v zemi již několik týdnů devastují přírodu i obydlí. Oznámil to dnes australský premiér Scott Morrison. Zapojují se letadlové lodě, kam námořníci evakuují obyvatele. Jsou ohroženy dodávky elektřiny, a to včetně největšího města Sydney. Požáry totiž zničily dvě důležité elektrické stanice. Ministr pro energetiku Matt Kean proto vyzval Australany, aby elektřinou šetřili.

Obyvatelé na sociálních sítích zveřejňují fotografie z míst požáru a oblohu, která mění barvu na černou a červenou kvůli kouři a odleskům ohně. Jsou mezi nimi i fotografie města Mallacoota ve státě Viktorie, odkud bylo v pátek evakuováno 1000 lidí po moři.

Do pomoci se zapojují se i další známé osobnosti, například zpěvačka Pink.

Tagy: