VIDEO: Jaromír Jágr má svou vlastní zlatou minci

Jaromír Jágr má svou minci

Jaromír Jágr a zlato, to jde dohromady. Vždyť má doma zlato z Nagana a dvanáct zlatých hokejek pro nejlepšího hokejistu Česka. Po dnešku má navíc i minci ze stejného kovu s vlastním portrétem.

Sám si ji v České mincovně v Jablonci u lisu vyrazil. Stal se tak jedenáctým z našich slavných hokejistů, kteří mají svoji vlastní minci. Mezi Legendami československého hokeje s portréty na mincích už jsou třeba Ivan Hlinka, Vladimír Martinec nebo Jiří Holeček.

Zlaté čtvrtuncové mince o průměru dvacet dva milimetrů vycházejí v edici dvou set kusů a sehnat je už je téměř nemožné, prakticky všechny už jsou rezervované. Stříbrných mincí o průměru čtyřicet milimetrů je celkem pět set.

Jaromír Jágr nedorazil do Jablonce zrovna v nejlepší náladě, bylo na něm znát, že výkony jeho Kladna mu dělají velké starosti a občas měl problém vyčarovat úsměv pro objektivy kamer a fotoaparátů. To u něj není příliš obvyklé. Potěšila ho ale připomínka výročí – právě před třiceti lety totiž vstřelil ještě jako sedmnáctiletý mladíček svůj první reprezentační gól.

Tagy: