VIDEO: Na Tchaj-wanu havaroval vrtulník. Zemřelo v něm nejvyšší vedení armády

Na Tchaj-wanu havaroval vrtulník ZDROJ:AP

Při nehodě tchajwanského armádního vrtulníku zahynulo osm lidí. Mezi oběťmi je i náčelník generálního štábu Šen I-ming. Příčiny nehody se vyšetřují.

Zprávy o průběhu nehody se rozcházejí. Podle většiny médií musel dvoumotorový vrtulník UH-60 Black Hawk nouzově přistát v hornatém terénu a několik lidí zůstalo uvězněných v troskách stroje. Na záběrech agentury AP jsou vidět trosky. Ministerstvo obrany oznámilo, že nehodu přežilo 5 ze 13 lidí, kteří byli na palubě.

Armáda na místo vyslala další dva vrtulníky a 80 vojáků, kteří prohledávají místo tragédie. Kromě Šen I-minga byli na palubě i další vysoce postavení členové armády. Všichni byli zodpovědní za dohled nad obranou Tchaj-wanu proti Číně.

Vrtulník tchajwanského letectva vzlétl ze základny v Tchaj-peji v 07:54 místního času (00:54 SEČ) a mířil na inspekci nedaleké vojenské základny v severovýchodní provincii Yilan. Z obrazovek radarů zmizel po 14 minutách letu a pak nouzově přistál. Příčina jeho potíží není jasná. Vrtulník typu Blackhawk UH-60M Tchaj-wan koupil v roce 2010 od Spojených států.

Tagy: