VIDEO: Nákaza zasáhla i tábory pro migranty v Řecku

V Řecku je kvůli koronaviru v karanténě druhý tábor pro migranty ZDROJ: AP

Řecké úřady poslaly kvůli koronaviru do karantény další tábor pro migranty, již druhý v tomto týdnu. V táboře ve městě Malakasa, 40 kilometrů severovýchodně od Atén, byl na nemoc covid-19 pozitivně testován 53letý muž z Afghánistánu, uvedlo ministerstvo pro migraci.

Muž žil v táboře spolu s rodinou a také stovkou dalších migrantů a žadatelů o azyl. Podle ministerstva by převezen do nemocnice v Aténách a úřady se snaží vyhledat a otestovat všechny jeho kontakty.

Ve čtvrtek úřady nařídily dvoutýdenní karanténu pro migrační tábor v obci Ritsona severně od Atén, ve kterém žije 2500 lidí. V táboře byla potvrzena nákaza u nejméně 20 lidí.

Nové zařízení v obci Malakasa začalo fungovat minulý měsíc a jsou zde migranti, kteří dorazili po 1. březnu. Karanténa v zařízení byla vyhlášena na dva týdny. Ministerstvo dodalo, že na místě budou posíleny hlídky policie, napsala agentura Reuters.

V Řecku žije nyní na 60 000 migrantů, z toho asi 40 000 na řeckých ostrovech v Egejském moři, kde jsou tábory mnohonásobně přeplněny. Nejhorší je stále situace v táboře Moria, kde žije na 20 000 lidí.

V Řecku se první případ nákazy koronavirem objevil koncem února. Od té doby registrují tamní úřady na 1673 potvrzených případů nákazy, 68 z infikovaných zemřelo. Řecká vláda už v předchozích týdnech přijala řadu opatření proti šíření nákazy, uzavřela školy a obchody s výjimkou prodejen potravin, lékáren a čerpacích stanic a omezila v zemi volný pohyb osob.

iPrima/ap/čtk

Tagy: