VIDEO: Neohrožená stevardka zneškodnila zloděje z vlaku

Neohrožená stevardka zneškodnila zloděje z vlaku

Vážným zraněním skončil útěk muže na nádraží v Brně, který se snažil uniknout stevardce z vlaku. Podle policie cestoval načerno a v soupravě navíc ukradl batoh. Žena ho pronásledovala a zavazadlo z něj strhla. Muž dál utíkal a nakonec spadl ze schodů. Incident zaznamenala bezpečnostní kamera.

O tom, že se krást nevyplácí, se nedávno cestou z Ostravy do Brna přesvědčil černý pasažér z Havířovska. Ten se před případnými zraky průvodčích více než dvě hodiny úspěšně schovával uzamknutý na toaletách. Jeho drzost a nenasytnost ho ale nakonec dohnala na brněnském hlavním nádraží.

Osmatřicetiletý muž se totiž během vystupování tajně vloudil do služebního kupé a tam hbitě sebral batoh jedné zaměstnankyně. V něm žena mimo jiné měla i služební odbavovací systém, vše v hodnotě převyšující 15 tisíc korun. Naštěstí si troufalé krádeže všimla a zloděje se vydala pohotově pronásledovat. Nakonec ukradený batoh nenechavci vytrhla z ruky, navíc se jej dokonce nebojácně vydala zadržet.

Šokovaný chmaták se tak raději před neohroženou stevardkou dal na útěk, jenomže očividně špatně došlápl a skutálel se ze schodiště. Vážně zraněného muže pak museli záchranáři transportovat do nemocnice na vyšetření. V těchto dnech si navíc jako bonus od brněnských policistů ještě vykoledoval trestní stíhání za několik trestných činů, a to krádež a neopravené opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení mu tak za jeho chování hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Tagy: