reklama
CNN Prima News zpřísněná opatření

zpřísněná opatření

Výpis příspěvků ke štítku „zpřísněná opatření“

Vláda roušky zdiskreditovala. Posilujme imunitu, nabádá senátor Žaloudík

9. září 2020 23:26

V červnu premiér Andrej Babiš sliboval, že vláda již nebude sahat k plošným opatřením v boji proti šíření koronaviru. O dva a půl měsíce později se však vrací nařízení ohledně nošení roušek ve vnitřních prostorách. O účinnosti a logice těchto opatření diskutovali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové onkolog a senátor Jan Žaloudík (ČSSD), člen sněmovního výboru ve zdravotnictví a lékař Vlastimil Válek (TOP 09) a člen téhož výboru a záchranář Jiří Mašek.

V Moravskoslezském kraji selhala komunikace, shodli se Prymula a Maďar

17. července 2020 23:10

Co podle expertů zapříčinilo šíření koronaviru v Moravskoslezském kraji, které má nyní za následek znovuzavedení některých karanténních opatření v této oblasti? Jak situaci vnímají epidemiologové? A co si myslí o komunikaci mezi ministerstvem, krajem a veřejností? V pořadu 360° Pavlíny Wolfové o tom hovořili epidemiologové Rastislav Maďar a Roman Prymula.

Vondrák: Situace není tak dramatická, aby byla zavedena plošná opatření v celém kraji

17. července 2020 19:47

Hygienici v celém Moravskoslezském kraji nečekaně zpřísnili opatření proti šíření koronaviru. Roušky jsou opět povinné ve vnitřních prostorách, v nemocnicích a domovech důchodců pak respirátory třídy FFP2. Restaurace, bary a diskotéky budou zavírat ve 23 hodin, ruší se akce s účastí nad sto lidí. Podle hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka (ANO) ale není ke všem opatřením důvod. Tvoří se nová ohniska nákazy po celém kraji, oponoval v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Chorvatsko zpřísňuje opatření. Roušky budou povinné v obchodech a restauracích

12. července 2020 19:44

Do Chorvatska jedině s rouškou. V zemi zaznamenali rekordní nárůst nakažených od začátku pandemie – 190 za posledních osmačtyřicet hodin. Země tak od pondělí zpřísňuje pravidla. Povinné bude nošení roušek v obchodech a v restauracích. V Chorvatsku je přitom momentálně na půl milionu turistů. Nejvíc z Německa, Česka nebo Maďarska. Řada Čechů už měla své dovolené v Chorvatsku naplánované. Někteří z nich je kvůli koronavirové situaci ruší, někteří do země stejně odjedou.

reklama