Poslanci hnutí SPD se pustili do své bývalé kolegyně Terezy Hyťhové. Ta v pondělí oznámila odchod od okamurovců k Trikolóře Václava Klause mladšího a na SPD nešetřila kritikou. Hyťhová to následně schytala od Lubomíra Španěla a Lucie Šafránkové, rýpnul si i předseda hnutí Tomio Okamura.
„Její čin považuji za naprostou zradu našeho hnutí, všech jeho členů, příznivců – a hlavně našich voličů. Protože ti dali svůj hlas ve volbách do Sněmovny v roce 2017 hnutí SPD, nikoli primárně slečně Hyťhové jako bianco šek pro její budoucí aktivity a hrátky,“ napsala na Facebook Šafránková.
Poslankyně Hyťhová utekla od Okamury do Trikolóry. Nikoho nelanaříme, říká Klaus ml.
Z hnutí Tomia Okamury SPD odešla poslankyně Tereza Hyťhová. Spolupracovat bude s hnutím Trikolóra Václava Klause ml. Jako jeden z důvodů svého rozhodnutí uvedla, že jí vadí podnikatelská podstata SPD. Šéf hnutí Tomio Okamura CNN Prima NEWS řekl, že by se Hyťhová měla vzdát poslaneckého mandátu.
Zkritizovala Hyťhovou, že odešla bez jakékoliv diskuze a své rozhodnutí oznámila prostřednictvím sociální sítě, nikoliv na poslaneckém klubu. „Na to zřejmě ale nenašla nikdy dost odvahy a jen nás všechny tahala za nos. A nyní ještě má tu drzost nás veřejně poškozovat v tom smyslu, že hnutí SPD údajně nehájí v politice programové hodnoty, ale pouze jakousi svou nedefinovanou podnikatelskou podstatu,“ napsala Šafránková.
Dětinské a směšné výroky
Hyťhová v pondělí jako jeden z důvodů pro odchod z SPD uvedla, že v podání Okamurova hnutí je politika pouze způsobem obživy a pěstováním ega některých jedinců místo toho, aby šlo o souboj hodnot a hájení názorů.
„Vzhledem k tomu, jak jsem slečnu Hyťhovou poznala v době, kdy byla ve Sněmovně přítomná (což vzhledem k její dost nízké pracovní docházce nebylo příliš často), vnímám tyto její výroky jako dětinské, směšné a zcela nepravdivé,“ dodala k tomu Šafránková. Ze sněmovní statistiky vyplývá, že se Hyťhová účastnila zhruba 77 procent hlasování. Například sama Šafránková dorazila na 95 procent hlasování, Tomio Okamura má 84procentní účast.
Odpadlíci ve Sněmovně většinou zůstávají. Vedení stran na ně nemá páky
Kandidují za určitou stranu a dostanou se do Sněmovny. Po nějaké době se se svou partají rozkmotří, ale poslanecký mandát jim zůstane a strana tak přijde o jeden hlas. Řeč je o takzvaných odpadlících. Kolik jich aktuálně sedí ve Sněmovně?
Exposlankyni SPD zkritizoval na Facebooku i další člen hnutí Lubomír Španěl. Svůj post následně smazal, upozornil web Echo 24. „Terezko, jsi příliš mladá na to, abys věděla, co skutečně trápí naše občany. Nikdy jsem neměl rád slečinky, které se dostaly do politiky Bůh ví jak. Promiň, ale nevěřím ti ani slovo a víš proč. Právě kvůli té, řekněme, hezké a oblbující fotce. Promiň, ale to na mě neplatí. Jsem zklamán,“ uvedl Španěl na adresu pětadvacetileté Hyťhové. „Zneužíváš svou roztomilou tvářičku. Styď se, pokud to ovšem umíš,“ dodal.
Šéf SPD Tomio Okamura odchod Hyťhové vysvětlil s tím, že ztratila důvěru členů v krajské organizaci a neměla jistotu, že se objeví na volitelném místě na kandidátce. Okamura i Šafránková Hyťhovou vyzvali, aby se vzdala svého poslaneckého mandátu. K tomu se ale Hyťhová nemá, podobně jako další poslanci, kteří během tohoto volebního období odešli z SPD.