reklama

Ruppert: Byl to zvláštní rok pro všechny. Až na mě přijde řada, nechám se očkovat

Končí rok, který bez nadsázky ovlivnil celý svět a poznamenal každého z nás. Do toho nového zpěvák Matěj Ruppert v posledním letošním díle Interview popřál divákům CNN Prima NEWS hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky. Důležité je podle něj myslet pozitivně. A když se budeme každý den smát, všechny krize se překlenou daleko líp, doplnil.

reklama

Frontman kapely Monkey Business je rád, že už rok 2020 končí. „Myslím si, že tento rok byl zvláštní pro nás všechny. Zažili jsme spoustu zvláštních chvil a ještě asi zažijeme. Ale jsem velký optimista, a proto věřím, že v roce 2021 budeme směřovat ke konci pandemické krize,“ řekl zpěvák v silvestrovském vydání pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Na letošní rok se přitom s Monkey Business zprvu velmi těšili. „Slavili jsme 20 let vzniku naší kapely, měli jsme připravené velké koncerty a oslavy, ale nezbylo nám z toho vůbec nic. Paradoxně jsme po jarním uvolnění opatření zažili nejlepší koncertní léto v těch 20 letech, což je trochu zvláštní,“ podivil se Ruppert.

K tématu

Podle něj byli lidé po dvouměsíčním lockdownu zkrátka nažhavení na zážitky a na koncerty. „Pak bohužel přišel podzim a situace se v zemi opět zhoršila. Tento rok zkrátka nebyl úplně dobrý,“ konstatoval.

Kontakt s vnějším světem

Během jarní vlny pandemie Ruppert natáčel s manželkou žertovná videa na Instagram. „Natáčení mi pomáhalo k tomu, abych se z celé situace, kdy jsme byli dva měsíce zavření doma, nezbláznil. Navíc jsem měl díky tomu kontakt s vnějším světem,“ vysvětlil zpěvák a dodal, že sice nestál na pódiu, ale přesto měl publikum, které na něj reagovalo v komentářích.

Ve videích například v cizích jazycích, případně jejich zkomoleninách, radil, jak mají lidé dodržovat opatření. „Předváděl jsem i určité stereotypy kolem nás. Potřeboval jsem se zkrátka nějak zabavit a potěšilo mě, když mi pak lidé psali, že jsem jim aspoň trochu pomohl myslet na něco jiného než na koronavirus,“ řekl frontman Monkey Business.

K tématu

Na podzim se ale podle něj vše změnilo. „Všichni očekávali druhou vlnu, nikdo ale nečekal, že bude natolik razantní. Mysleli jsme, že se vláda včas připraví. Ale zažili jsme mnohem horší situaci,“ popsal Ruppert a dodal, že ani jemu už není tolik do zpěvu, přesto se snaží zůstat optimistou.

Ve vakcinaci věřím

Světlo na konci tunelu vidí v očkování, které by podle něj mohlo být cestou, jak s virem rychle zatočit. „Jenom chci upozornit diváky, že nejsem placen ani vládou, ani farmaceutickou firmou. Jsem důvěřivý a přesvědčený, že nikdo z nich není blázen, aby vypustili vakcínu, která by mohla být nebezpečná, a až přijde řada na mě, určitě se očkovat nechám,“ upřesnil Ruppert.

Řeč přišla i na nové album, které skupina Monkey Business vydala letos v listopadu. „Tato deska je podle mě nejlepší. Zatím se mi u žádné nestalo, abych si ji poslechl hned po vydání. Člověk totiž v procesu vývoje slyší písničky tolikrát, že je určitou dobu poslouchat nechce. Toto album ale poslouchám neustále, třeba i za jízdy v autě,“ řekl Ruppert s tím, že se album dotýká závažných témat.

„Nemůžeme jinak. Rádi bychom dělali lehké texty o žertu a smíchu, ale v momentě, kdy to tak necítíme, navíc v letošním těžkém roce, by bylo divné, kdybychom udělali desku jen o lehkých tématech,“ podotkl. Nadsázka ale kapele Monkey Business v textech nikdy nechybí.

Všem přeju krásný, rozesmátý rok 2021

Silvestra pak zpěvák oslaví v kruhu svých nejbližších. „Budu doma s rodinou, v podstatě jako celý tento rok,“ řekl Ruppert. Do nového roku všem divákům CNN Prima NEWS popřál hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky.

„Jsem optimista, a proto věřím, že nás čeká mnohem lepší rok. Když budeme mít pozitivní mysl a budeme se každý den něčemu smát, všechny krize se překlenou daleko líp. Proto všem přeju krásný, rozesmátý rok 2021,“ řekl v závěru Interview.

Rozhovor Martiny Kuzdasové s Matějem Ruppertem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: rozhovor Silvestr Interview Monkey Business koronavirus nové album Matěj Ruppert novoroční oslavy

Další hlavní zprávy

360°

Prouza: Kvóty na potraviny chtějí agrobaroni. Západ plení náš trh, kontruje Fiala

Prouza: Kvóty na potraviny chtějí agrobaroni. Západ plení náš trh, kontruje Fiala

„Čeští agrobaroni nedokáží vyrábět tak efektivně jako zahraniční konkurence, a proto požadují kvóty na potraviny,“ soudí prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, který diskutoval v pořadu 360° Pavlíny Wolfové s poslancem Radimem Fialou (SPD). Ten předložil pozměňovací návrh o povinných kvótách na české potraviny Sněmovně a ta ho i přes výhrady opozice schválila. Návrh tak putuje do Senátu.

reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Praha má problém: Soud zrušil kolaudaci velké části tunelu Blanka
Mladík strčil kolegovi fixu do konečníku a mlátil ho přes penis. Odpyká si pět let
Další články
reklama
reklama