CNN Prima News Zuzana Schwarz Bařtipánová

Zuzana Schwarz Bařtipánová

Výpis příspěvků ke štítku „Zuzana Schwarz Bařtipánová“

Žádáme přejmenování STAN, kauzy hnutí nám škodí, zuří starostové. Rakušan výzvu odmítl

15. července 2022 05:58

Kauzy STAN poškozují i regionální politiky, kteří s hnutím nemají nic společného. O tom jsou přesvědčeni někteří starostové. Více než 20 z nich poslalo otevřený dopis šéfovi STAN Vítu Rakušanovi. Toho žádají, aby hnutí co nejdříve změnilo název. Vicepremiér a ministr vnitra však na dotaz redakce CNN Prima NEWS řekl, že on ani jeho kolegové o přejmenování rozhodně neuvažují. Pod výzvou jsou podepsáni starostové za ANO, ODS, ale paradoxně i za STAN.

Gazdík slibuje školám miliardy na psychology. Krizi v Bílině chce ale řešit jinak

6. května 2022 21:54

České školy by během následujících let měly obdržet velmi vysoké finanční prostředky na školní psychology a další specializované pracovníky. CNN Prima NEWS to řekl ministr školství Petr Gazdík (STAN). Má jít o více než pět miliard korun, které by měly být rozděleny během příštích tří let. Krizovou situaci na základní škole Za Chlumem v Bílině chce ovšem řešit jiným způsobem, protože jde o velmi specifický případ.

Ochranka na škole v Bílině? Řešit musíme hlavně rodiny agresivních dětí, říká expertka

6. května 2022 14:16

Problémové děti často nepochází ze stabilních rodin, nemají vazby ani dostatečnou péči, což se odráží na jejich psychice, vysvětlila ve Zprávách Plus speciální pedagožka Klára Laurenčíková. Proto je podle ní potřeba řešit problém přímo v rodinách, aby se harmonizovalo jejich prostředí. Pedagog Marian Dancso souhlasil, že účinná pomoc nemůže přijít ze dne na den, jako třeba ochranka. Tu už Základní škola Za Chlumem v Bílině zajistila.

Víme, kde bydlíš: Školu v Bílině terorizují problémové děti. Učitele i žáky hlídá ochranka

4. května 2022 11:14

Situace na základní škole Za Chlumem v Bílině je natolik vážná, že ředitelka musela najmout pracovníky bezpečnostní agentury. Ti dohlížejí na bezpečnost žáků, ale i pedagogů, které ohrožuje přibližně 30 těžko zvladatelných školáků. Že je situace ve škole extrémní, připustil i ministr školství Petr Gazdík (STAN) a chystá se na inspekci.

Obrovské ohnisko na Teplicku: Covid ochromil školu, v karanténě jsou stovky lidí

2. listopadu 2021 11:12

Krajská hygienická stanice uzavřela 30. října základní školu Za Chlumem v Bílině na Teplicku, mezi dětmi a učiteli se nekontrolovaně šířila nákaza. V souvislosti s ohniskem je v karanténě zhruba 500 až 600 lidí. Testy ve škole zatím potvrdily nákazu u 60 lidí, některé žáky testování čeká. Hlavní epidemioložka teplické hygienické stanice Eva Poláčková uvedla, že se ohnisko dál nerozšiřuje. Kompletní výsledky budou hygienici znát ve středu.