CNN Prima News Alexander Tomský

Alexander Tomský

Výpis příspěvků ke štítku „Alexander Tomský“

Tričko „F*ck you, Putin“ oblékl po Černochové i Kalousek. Politologové mají výhrady

14. října 2022 06:58

Tričko s nápisem „F*ck you, Putin“ od sbírky Dárek pro Putina oblékla další veřejně známá osoba. Po ministryni obrany Janě Černochové (ODS) a jaderné fyzičce Daně Drábové tak učinil i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Někteří politologové ale obzvlášť v případě Černochové zmiňují, že takové chování pro člena vlády není zrovna vhodné. Část veřejnosti i další politici naopak jasné gesto vymezení se proti ruské invazi podporují, a to i přes vulgární obsah.

Harry královskou rodinu zradil. Jeho konflikt s Williamem je neřešitelný, tvrdí politolog

12. září 2022 10:31

Princ William a jeho bratr princ Harry se v sobotu společně objevili před hradem Windsor. Se svými manželkami Catherine a Meghan si prohlíželi květiny a osobní vzkazy, které tam lidé zanechali na počest zesnulé královny Alžběty II. Politolog Alexander Tomský v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že se jednalo pouze o dočasné smíření.

Dianina smrt byla strašný šok. Rodinu využívala, ale ne jako Meghan, vzpomíná Tomský

31. srpna 2022 18:52

Byl to strašný šok, ale také vyvrcholení toho, jak ji honili novináři. Těmito slovy vzpomínal na úmrtí princezny Diany politolog Alexander Tomský ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS. Lady Di zemřela přesně před 25 lety během autonehody v pařížském tunelu. Tomský také připomněl, jaký měla Diana vztah s královskou rodinou.

Tomský: Obvinění z rasismu je absurdní. Harry s jeho nánou nemají na balkonu co dělat

22. dubna 2022 10:27

Britská královna Alžběta II. slaví 96. narozeniny. Čtvrteční den však trávila podle zdrojů z paláce v rodinném kruhu. Velkolepé oslavy se totiž uskuteční až začátkem června. Dorazit by mohl také její vnuk princ Harry společně s manželkou Meghan a jejich dětmi. Podle politologa Alexandra Tomského na nich ale nemají co dělat. „Monarchistům se princ Harry vůbec nelíbí,“ řekl Tomský v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tomský: Dát dceři jméno Lilibet? Neúcta. Uprchlíci Harry a Meghan se chtějí zviditelnit

9. června 2021 19:54

Princ Harry a jeho žena Meghan Markleová se podle politologa Alexandera Tomského chtějí opět zviditelnit a způsobit senzaci. Tak si vykládá jejich rozhodnutí pojmenovat svou dceru Lilibet Diana. Z první poloviny jde o zdrobnělinu přezdívky z dětství královny Alžběty II., z druhé poloviny o odkaz na Harryho matku Dianu, s níž královna neměla, jak známo, nejlepší vztahy.

Tomský: Anna Boleynová jako černoška? Zbláznili se. Je to rasismus naruby

5. června 2021 06:50

Černoška v roli anglické královny Anny Boleynové nedává v historickém kontextu smysl, tvůrci se museli zbláznit, hodnotí obsazení britského seriálu stanice Channel 5 politolog a publicista Alexander Tomský. Podobně to vidí i herec Michal Jagelka. „Miluju historii a je mi jasné, že Anna Boleynová jako černoška je prostě nesmysl,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.