reklama
CNN Prima News Alexander Tomský

Alexander Tomský

Výpis příspěvků ke štítku „Alexander Tomský“

Tomský: Dát dceři jméno Lilibet? Neúcta. Uprchlíci Harry a Meghan se chtějí zviditelnit

9. června 2021 19:54

Princ Harry a jeho žena Meghan Markleová se podle politologa Alexandera Tomského chtějí opět zviditelnit a způsobit senzaci. Tak si vykládá jejich rozhodnutí pojmenovat svou dceru Lilibet Diana. Z první poloviny jde o zdrobnělinu přezdívky z dětství královny Alžběty II., z druhé poloviny o odkaz na Harryho matku Dianu, s níž královna neměla, jak známo, nejlepší vztahy.

Tomský: Anna Boleynová jako černoška? Zbláznili se. Je to rasismus naruby

5. června 2021 06:50

Černoška v roli anglické královny Anny Boleynové nedává v historickém kontextu smysl, tvůrci se museli zbláznit, hodnotí obsazení britského seriálu stanice Channel 5 politolog a publicista Alexander Tomský. Podobně to vidí i herec Michal Jagelka. „Miluju historii a je mi jasné, že Anna Boleynová jako černoška je prostě nesmysl,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Tomský: Na Harryho jsou všichni stále naštvaní. Proto odjel před narozeninami Alžběty

21. dubna 2021 10:45

Královna Alžběta II. slaví ve středu 95. narozeniny. Tradičně se 21. dubna koná soukromý oběd ve Winsdoru, kterého se účastní členové královské rodiny, na fotografii však tentokrát bude chybět princ Harry. „Je to obrovský vnitřní skandál rodiny. Proto ve Velké Británii nezůstal,“ uvedl publicista Alexander Tomský v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Tomský: Alžběta II. se smrtí prince Philipa počítala, abdikovat na trůn nebude

10. dubna 2021 09:17

Publicista Alexander Tomský tvrdí, že královna Alžběta II. se smrtí prince Philipa počítala. Podle něj určitě nehrozí, že by panovnice kvůli úmrtí svého chotě po více než 70 letech na trůně abdikovala. Tomský to řekl během vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Dalšími hosty pořadu byli novinářka Barbora Koukalová, spisovatel Kamil Rodan, exministr zahraničí Cyril Svoboda a bývalý velvyslanec ve Velké Británii Michael Žantovský.

Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

9. dubna 2021 19:28

Philip byl veselá kopa a sportovec, který se až do své smrti snažil reprezentovat Velkou Británii, řekl o zesnulém princi ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Alexander Tomský. Podle něj měl Philip našlápnuto k parádní vojenské kariéře, kterou si zkazil sňatkem s Alžbětou II. Řeč přišla také na následovníky trůnu – o princi Harrym Tomský prohlásil, že se nechal unést „šílenou ženskou“ do Ameriky.

Tomský: Meghan je falešná jak pětník. Za ublíženost zaslouží Oscara, na politiku nemá

18. března 2021 12:37

Politolog Alexander Tomský si nemyslí, že má žena prince Harryho Meghan namířeno do politiky. Podle něj je typickým produktem levicového smýšlení, antirasismu a multikulturalismu, ale politický talent ani charisma u ní nevidí. Ačkoliv je podle Tomského Meghan „falešná jak pětník“, v USA má prý v rámci současné ideologie „každá oběť pravdu“ a emoce se dostávají nad důkazy. Donald Trump dle politologa znovu kandidovat na prezidenta nebude.

Meghan Britům „ukradla“ prince. Srovnávat ji s Dianou nelze, říká politolog Tomský

30. ledna 2021 21:03

Princezna Diana zemřela před 23 lety, přesto je dodnes velmi oblíbená. Působila empaticky, její příchod znamenal skutečnou senzaci, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové publicista a politolog Alexander Tomský. Srovnávat ji s Meghan Markelovou podle něj nelze. Její role je v současnosti velmi negativní, říká se, že ukradla prince a oblíbeného vnuka královny, dodal.

Menšiny jsou popichovány extrémní levicí k nenávisti vůči naší civilizaci, míní Tomský

12. června 2020 08:00

Naše civilizace je nejtolerantnější na světě, míní politolog a historik Alexander Tomský. Anglická společnost jako celek podle něj rasistická není, Winston Churchill je jeden z největších hrdinů, přičemž rasistou v žádném případě nebyl. Historik také vnímá šílenou vlnu nenávisti vůči naší vlastní historii. O kácení pomníků, rasismu ve Velké Británii nebo o přepisování historie promluvil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

reklama