CNN Prima News alkoholismus

alkoholismus

Výpis příspěvků ke štítku „alkoholismus“

Obavy z rakoviny tlustého střeva střídá jiný nebezpečný nádor. Lékaři popsali varovné signály

Rakovina tlustého střeva stále patří mezi nejčastější nádorová onemocnění v Česku. Podle lékařů z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) ale díky prevenci nemocnost klesá. Obavy mezi odborníky naopak vyvolává rakovina jícnu. U pacientů se v poslední době vyskytuje stále častěji. Na vině je hlavně nezdravý životní styl a s ním spojená obezita.

Oběť, nebo agresor? Brutálně zavražděná Patrícia měla sousedy terorizovat, roli hrál alkohol

Představy o domácím násilí vám naruším. Se zavražděnou Patrícií jsem byla neustále ve sporu a psát o ní, že byla milá a ochotná pomoci, je z kategorie sci-fi. Těmito slovy zahájila své svědectví Monika Kozelová, bývalá slovenská poslankyně a sousedka brutálně usmrcené 48leté ženy. Tvrdí, že Patrície, jíž měl vrah vyříznout srdce a další orgány, byla těžká alkoholička, která sousedy terorizovala. Její popis událostí, k nimž v domě, kde obě ženy žily, docházelo, se liší od dalších svědectví. V nich je za agresora popisován partner Jozef, kterého policisté zadrželi.

ANKETA: Řada mladých by pivo a víno od 16 let uvítala. Stejně nám nalijí, vzkazují politikům

Doma nebo v hospodě pivo a víno stejně pijeme, shodují se Češi mladší 18 let. Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS) proto mluví o úpravě, díky které by takový alkohol byl legální už od 16 let. Zatímco poslanci se na změnu spíše netváří, někteří mladí politikům vzkazují, aby pro úpravu zvedli ruku, a vysvětlují svůj postoj.

Měsíc bez kapky alkoholu? Experti popsali dopady krátkodobé abstinence nejen na vaše tělo

Ať už alkohol konzumujete pravidelně, nebo příležitostně, viditelné zlepšení na svém těle můžete pozorovat už po zhruba 30denním detoxu. Experti tím vyvrací mnohá tvrzení, dle kterých jsou abstinenční výzvy – jako Suchý leden v zahraničí nebo Suchej únor v Česku – zbytečné a nijak člověku v oblasti zdraví nepřispívají. Jako důkaz zmiňují studie a konkrétně pět výhod takzvaných suchých měsíců.

Suchej únor: Zjistěte, kdo koho ovládá. 10 tipů, jak nejen na měsíc přestat pít alkohol

Ať se jedná o Suchý leden nebo Suchej únor, začátek nového roku tradičně souvisí s předsevzetími. Jmenované výzvy se pojí s alkoholem, který se účastníci akce snaží minimálně na měsíc vyřadit ze svého pitného režimu. Radikální rozhodnutí, které má zejména ukázat, zda máte popíjení na uzdě, nebo vás naopak alkohol ovládá, je však pro řadu účastníků mnohdy náročné. Desítky tisíc lidí nakonec svého cíle nedosáhnou. Redakce CNN Prima NEWS přináší 10 tipů, které by vám mohly pomoci vydržet bez konzumace alkoholických drinků nejen měsíc, ale i déle.