reklama
CNN Prima News Asociace cestovních kanceláří

Asociace cestovních kanceláří

Výpis příspěvků ke štítku „Asociace cestovních kanceláří“

Český pas patří k nejhodnotnějším na světě. Jsme nekonfliktní národ, vysvětlil expert

26. ledna 2022 10:36

Češi patří mezi země s nejhodnotnějšími pasy na světě. To znamená, ze se s těmito doklady dostanou do většiny států bez toho, aniž by potřebovali vízum. Vyplývá to z nového žebříčku Henley Passport Index (HPI). Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří Jana Papeže mezi hlavní důvody patří fakt, že je Česko členem Evropské unie a že je v zahraničí vnímáno jako nekonfliktní země.

Papež: Covidový semafor neodpovídá realitě. Bez angličtiny jste v zahraničí bezmocní

12. ledna 2022 10:11

Covidový semafor dlouhodobě neodpovídá tomu, jak na tom ve skutečnosti země z hlediska nákazy jsou. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to prohlásil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Dodal, že zahraniční turistika není nebezpečná, ale cestování je aktuálně mnohem komplikovanější obzvlášť pro ty, co neumí anglicky.

Češi jsou chtiví, už dvě sezony nelyžovali. Rakousko otevře před Vánoci, říká Papež

2. prosince 2021 09:50

Opatření proti šíření koronaviru dál komplikují život cestovním kancelářím. Zatímco Italové nebo Francouzi jsou lyžařům ze zahraničí po splnění podmínek o prokázání bezinfekčnosti otevření, v Rakousku je tomu kvůli lockdownu jinak. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež ve vysílání CNN Prima NEWS nastínil, jak by mohla letošní zima nakonec vypadat.

Papež: Povinnou izolaci řeší statisíce Čechů. Od zdravotnictví je to zásah do svobody

9. srpna 2021 11:10

Pokud chtějí Češi sledovat aktuální informace pro cestování, neměli by se obracet na web ministerstva zdravotnictví. V Novém dni na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež, který nešetřil kritikou na adresu vlády. „Povinnou izolaci po návratu z dovolené řeší i díky Řecku statisíce klientů. Myslím, že je to od ministerstva nehoráznost. Epidemiologická situace v zemích není tak hrozná, aby skončily v tmavě červené. Je to zásah do svobody,“ zdůrazňuje Papež.

Do Chorvatska můžete i bez testu. Všechno tam funguje jako před covidem, říká Kříž

7. července 2021 13:20

Chorvati byli extrémně liberální z hlediska vstupních parametrů, řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Zdeněk Kříž v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Narážel tak na to, že země povolovala vstup bez očkovaní, prodělané nemoci i bez testů. I když Chorvatsko nakonec pravidla změnilo a po turistech v současné době vyžaduje očkování, prodělanou nemoc nebo antigenní test, podle Kříže se tam dá dostat i bez něj. Otestovat se ale lidé musí po příjezdu do destinace.

Jan Papež: U CovidPassu jsem pesimista, EU se doteď nedohodla na jeho formě

29. května 2021 09:39

Ohledně zavedení CovidPassu v rámci Evropské unie jsem pesimista, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Problémem podle něj je, že se na podmínkách jeho fungování členské státy dodnes neshodly. Místo CovidPassu tak v nejbližší budoucnosti budou pokračovat se svými vlastními pravidly.

Covid pas se do léta nestihne, tvrdí Papež. Kam budou moct Češi o prázdninách cestovat?

30. dubna 2021 14:00

Myslím, že se covid pas začátkem července spustit nestihne, prohlásil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. I když se ve čtvrtek europoslanci shodli na jeho užitečnosti, podle Papeže projekt ztroskotá na tom, že se členské země Evropské unie nedomluví na detailech. Kam tedy budou moct Češi v létě cestovat a budou mít výhody očkovaní?

Připlatíme si za letní dovolenou? Zdražovat se nebude, uklidňuje Papež

27. dubna 2021 23:34

Ceny letních dovolených se v letošním roce příliš nezmění. Podobné obavy uklidnil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Češi byli letos prvními jachtaři na Jadranu, podle Papeže je ale největší zájem o dovolenou v Řecku, Bulharsku, Egyptě nebo právě Chorvatsku.

reklama