reklama

Ať si zamete před vlastním prahem. Skopeček i Chcípl PES jdou zkontrolovat Maláčovou

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se svým poradcem Matějem Stropnickým pokračují v kontrolách pracovních podmínek ve firmách. Inspekce se ale bude konat i v resortu Maláčové. Ve čtvrtek ráno se na ministerstvo práce chystají zástupci iniciativ Otevřeme Česko normálnímu životu a Chcípl PES a nezávisle na nich i poslanec ODS Jan Skopeček – lídr stranické kandidátky ve středních Čechách.

reklama

„Máme to koncipované tak, že paní ministryni předáme protokol z kontroly. Bude tam napsané, co se jí nepodařilo v souvislosti s programovým prohlášením vlády. Než bude kontrolovat jiné podnikatele, měla by si zamést před vlastním prahem. Nebude to tak, že budeme kontrolovat jednotlivé úředníky,“ řekl CNN Prima NEWS Skopeček.

Na ministerstvo se chystají i zástupci z iniciativy Otevřeme Česko normálnímu životu s podporou Chcípl PES. „Od 7:00 provedeme občanskou kontrolu pracovního prostředí a podmínek zaměstnanců ministerstva práce a sociálních věcí, které řídí ministryně Maláčová. Před tímto ministerstvem připravíme několikačlennou odbornou komisi, která bude provádět šetření u příchozích zaměstnanců,“ uvedli zástupci iniciativ na sociálních sítích.

Při kontrole se prý chtějí zaměřit na pracovní návyky, prostředí a dodržování podmínek zaměstnavatele vyplývajících ze zákona o státní službě a také na dodržování pracovní doby. „Dále nás bude zajímat rovnost podmínek, bossing a zejména sexuální obtěžování na pracovišti,“ stojí v příspěvku.

Skopeček se na kontrolu chystá nezávisle na zmíněných iniciativách. „Nevěděl jsem o tom a překvapilo mě to. Ale ta naše kontrola s tím nesouvisí. Nebudeme kontrolovat úředníky,“ dodal Skopeček.

„Jen ať přijdou. Skopečkovi vytisknu zákoník práce“

Maláčové kontrola nevadí, je připravena se o pracovních podmínkách, kolem kterých se debata točí, bavit. „Rádi je tu přivítáme a poučíme je, jak mají vypadat férové pracovní podmínky, a to i v gastro provozovnách. A panu Skopečkovi z ODS vytiskneme zákoník práce,“ reagovala ministryně pro CNN Prima NEWS v SMS zprávě.

Maláčová se Stropnickým spustili před volbami akci „Férová práce“. Jezdí po firmách a kontrolují například dodržování pracovní doby, přesčasy nebo nelegální zaměstnávání. Ministryně i její poradce Stropnický čelí kritice, že si jen dělají předvolební kampaň. Oba kandidují za ČSSD v Praze do Sněmovny.

Do Maláčové se pustila například senátorka Miroslava Němcová, Skopečkova stranická kolegyně. Minulý týden dokonce prosadila zařazení bodu na program jednání horní komory. Tázala se, zda je Maláčová „nějaký nadčlověk“, když může bez ohlášení „vtrhnout“ do firmy. Chtěla vědět, zda šlo o volební akci a co na kontrole dělal Stropnický.

Prověrky inspekce práce a cizinecké policie v některých velkých průmyslových podnicích a agenturách práce s názvem Férová práce ohlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí začátkem července. Ministryně i Stropnický psali o úterní kontrole firmy v Krupce na svých facebookových profilech.

Jeden z vedoucích pracovníků firmy pak mluvil o chaotické prověrce „bez jakékoliv koordinace a rozmyslu“. „Co ovšem považuji za nejhorší, je zneužití k předvolební kampani paní Maláčovou a panem Stropnickým, což dokládají jejich příspěvky na sociálních sítích,“ uvedl.

Maláčová na Twitteru ke své přítomnosti při kontrole uvedla, že hned při jejím zahájení vedoucí kontroly vedení firmy informovala, že se toho ministryně zúčastní. „Nejsem žádný utajený šéf,“ napsala.

Tagy:
kampaň politika Jana Maláčová Jan Skopeček ODS ČSSD Matěj Stropnický zaměstnanci Státní úřad inspekce práce Otevřeme Česko Chcípl PES ministerstvo práce a sociálních věcí

Hlavní zprávy

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne má v Lánech nabitý program
Miloš Zeman

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne má v Lánech nabitý program

Prezident Miloš Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), ve které byl kvůli dehydrataci a vyčerpání hospitalizován od minulého úterý. Hlavu státu čeká odpoledne poměrně nabitý program. Má totiž domluvené rovnou tři schůzky, a to s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) kvůli rozpočtu, se šéfem ODS Petrem Fialou a také s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou.

KOMENTÁŘ: Zbytečná válka mezi cyklisty a řidiči. V Kodani si dokáží všichni vyjít vstříc
Názory

KOMENTÁŘ: Zbytečná válka mezi cyklisty a řidiči. V Kodani si dokáží všichni vyjít vstříc

Zákon o 1,5metrovém rozestupu při předjíždění cyklistů znovu rozvířil nekonečnou zákopovou válku, která v Praze probíhá mezi zastánci cyklistické a automobilové dopravy. Dopravní prostředek však v tomto souboji působí často pouze jako symbol stále vyhrocenějšího sváru mezi takzvanými progresivity a konzervativci, kteří nechtějí ustoupit ani o píď. Kodaň přitom ukazuje, že si všichni účastníci dopravního provozu mohou vyjít vstříc.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Herečka Kuklová o manželství s Pomejem: Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct

Herečka Michaela Kuklová chtěla být pro Jiřího Pomeje dokonalou manželkou, milenkou i herečkou. Když si však uvědomila, že už to nezvládá, čekal ji bouřlivý rozvod. V té době se navíc dozvěděla, že její manžel nadělal dluhy v rozmezí několika desítek milionů korun a hrozilo, že je bude splácet ona. „Náš vztah připomínal italské manželství,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Kuklová. Dnes přiznává, že za mnohé svému bývalému partnerovi vděčí.

reklama