
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
Barma
Výpis příspěvků ke štítku „Barma“

Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů
Myanmarská armáda požaduje po rodinách zabitých demonstrantů, které připravily o život bezpečnostní složky, poplatek za vydání těl jejich blízkých. Informuje o tom stanice CNN. Po pátečním masakru ve městě Bago navíc junta zadržela několik dobrovolníků z řad doktorů. Napětí v jihoasijské zemi se stále stupňuje. Od únorového vojenského převratu už při násilnostech zemřelo přes 700 lidí.

Osmdesát mrtvých za jediný den. Napětí při protestech v Myanmaru se stupňuje
Myanmarské bezpečnostní složky v sobotu ve městě Bago zabily více než 80 demonstrantů, kteří protestovali proti únorovému vojenskému převratu. S odvoláním na místní média a opoziční Asociaci na pomoc politickým vězňům (AAPP) o tom informovala agentura Reuters.

Agresivita vojáků v Myanmaru se stupňuje, popisoval polský novinář. Zbili ho a věznili
Armáda ztrácí trpělivost, zabíjí dospělé i děti. Vojáci si myslí, že si mohou vše dovolit. Tak popsal konání bezpečnostních složek při protestech v Myanmaru polský novinář, kterého vojáci zbili a 13 dní drželi ve vězení. Důvodem zřejmě bylo, že dokumentoval jednání armády při demonstracích v zemi. Ty pokračovaly i o víkendu.

Už nemůžu, tati, moc to bolí. Sedmiletou dívku v Myanmaru zastřelili před očima rodiny
Nejmladší obětí brutálních útoků vojenské junty v Myanmaru se stala sedmiletá dívka Khin Myo Chit. Tu vojáci postřelili v domě, kde bydlela, když utíkala do otcovy náruče. Půl hodiny po útoku zemřela, rodina teď zveřejnila její poslední slova. „Už nemůžu, tati, příliš to bolí,“ pronesla Khin, než vydechla naposledy. Vojáci v napadeních a raziích nadále pokračují. S informací přišel deník Daily Mail.

Násilí v Myanmaru pokračuje. Vojáci během protestů zabili dalších 114 lidí včetně dětí
- Téma: Zahraničí
- Aktualizováno
Barmští vojáci dnes zabili při zásazích proti účastníkům protestů za demokracii na několika místech země 114 lidí, včetně dětí. Dnešní den se tak stal nejkrvavějším od únorového puče, uvedla agentura Reuters, která se odvolává na místní portál Myanmar Now a na svědky. Evropská unie, Británie a Spojené státy nové vraždění odsoudily.

Ve středu během protestů v Myanmaru zemřelo 38 lidí, celkem je přes 50 obětí
Na několika místech Myanmaru při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo 38 lidí. Na tiskové konferenci to uvedla zmocněnkyně OSN pro Myanmar Christine Schranerová Burgenerová, informovala agentura AFP. Celková bilance od začátku protestů je podle ní přes 50 mrtvých a mnoho raněných. Mezi zatčenými demonstranty jsou podle AP také novináři.

Facebook zablokoval barmské armádě přístup. Reaguje tak na protesty proti převratu
Napjatá situace v Myanmaru (do roku 1989 známém jako Barma) se stále nelepší. Společnost Facebook ve čtvrtek oznámila, že barmské armádě s okamžitou účinností zablokovala přístup ke stejnojmenné sociální síti a také na Instagram. Stalo se tak kvůli vojenskému puči z 1. února a následným demonstracím proti němu.

OSN varuje před masakrem v Myanmaru. Vojáci střílí na neozbrojené občany
S tím, jak v Myanmaru pokračují masivní protesty proti vojenské diktatuře, rostou i obavy z násilí. V noci ze středy na čtvrtek tamního času měli vojáci dokonce střílet na neozbrojené občany a podle videí také zapálit několik domů. Speciální vyslanec OSN pro lidská práva v Myanmaru Tom Andrews řekl, že má naprostou hrůzu z potenciálního násilného střetnutí protestujících a vojenských jednotek.

Co se děje v Myanmaru? Držitelka Nobelovy ceny je pohřešovaná a Facebook zakázaný
Od pondělka se v médiích objevuje Myanmar (do roku 1989 známý jako Barma) v souvislosti s nelegálním vojenským převratem. Proběhly první malé demonstrace, zatýkání, armáda dokonce znemožnila přístup k Facebooku. Legální představitelé státu jsou zadržováni neznámo kde. Proč k puči došlo a co se v současné době v zemi děje?

První otevřený protest v Myanmaru. Propusťte uvězněné politiky, žádají demonstranti
K prvnímu pouličnímu protestu od pondělního vojenského převratu v Myanmaru se ve čtvrtek sešla skupina demonstrantů v Mandalaji ve středním Myanmaru. S odvoláním na příspěvky na sociálních sítích o tom informovala agentura Reuters.

Puč v přímém přenosu. Žena cvičila aerobik, přímo za ní vojáci obsazovali parlament
Sociálními sítěmi se šíří virální video, ve kterém instruktorka aerobiku Khing Hnin Waiová cvičí aerobik na náměstí v Myanmaru (dříve Barma), když se jí za zády prožene konvoj černých vojenských vozidel směrem k budově parlamentu. Je dost možné, že cvičila zrovna ve chvíli, kdy se myanmarská armáda chopila moci pučem.

Češka z Myanmaru: Armáda odřízla hlavní město, fungovalo jen vojenské vysílání
V Myanmaru (dříve Barma) došlo v pondělí ráno k vojenskému převratu. Šéfka vlády a bývalá disidentka Su Ťij byla s prezidentem a částí vedení země zadržena. Češka žijící v Myanmaru redakci CNN Prima NEWS popsala, jak to aktuálně v jihoasijské zemi vypadá. Armáda prý kompletně odřízla hlavní město Neipyijto od světa, když k němu uzavřela cestu. V zemi navíc dlouho nefungovalo telefonní spojení ani televizní vysílání, s výjimkou armádního kanálu.