Bayern si zatrénoval. Plzeň schytala v Mnichově stejný nášup jako před devíti lety

Žádný zázrak se nekonal, třetí zápas Viktorie Plzeň v Lize mistrů skončil tak, jak bylo potají predikováno – výpraskem. Fotbalisté ze západu Čech prohráli na hřišti slavného Bayernu Mnichov 0:5. Největší podíl na debaklu má dvougólový Leroy Sané, po jedné brance přidali Eric Maxim Choupo-Moting, Sadio Mané a Serge Gnabry. Červenomodří si tak z Bavorska odvážejí stejný výsledek jako před devíti lety.

Plzeň tedy zatím ve skupině s Barcelonou, Bayernem a Interem na první bod stále čeká. To Bavoři jsou stoprocentní a po třech utkáních mají skóre 9:0. Viktoria příští středu vyzve německého hegemona doma ve čtvrtém kole elitní soutěže.

Úřadující čeští šampioni vyrovnali svou nejvyšší porážku v evropských pohárech. Stejným výsledkem prohráli vedle obou duelů v Mnichově také na hřišti AS Řím a doma s Realem Madrid ve skupině Ligy mistrů v roce 2018.

Zraněného Staňka v plzeňské brance podle očekávání zastoupil Tvrdoň, který debutoval v evropských pohárech. Na kraji obrany dostal Holík přednost před Jemelkou. Pozici disciplinárně potrestaného Buchy ve středu zálohy zaujal Ndiaye.

Plzeňští drželi s mnichovským gigantem krok jen do sedmé minuty, kdy Sané obešel několik protihráčů a střelou do horního růžku poprvé překonal Tvrdoně.

Hostující Vlkanova poté zamířil do náruče gólmana Neuera. A Bayern hned ve 13. minutě zvýšil. Po Goretzkově přihrávce tentokrát dostal hodně času a prostoru na zakončení Gnabry.

Jeho přímý kop následně zneškodnil Tvrdoň, ale domácí dál nemilosrdně trestali chyby Viktorie a ve 21. minutě slovenského gólmana potřetí překonal další ofenzivní hráč Mané.

Bayern pokračoval v totální dominanci, Tvrdoň vychytal Musialu, jehož gól byl v závěru první půle odvolán kvůli ofsajdu. Branku hostů ještě před pauzou těsně minul Mané.

Domácí přidali čtvrtý gól v 50. minutě. Sané si naběhl na Maného centr za obranu a po výtečném zpracování prostřelil Tvrdoně. Za devět minut Choupo-Moting uzavřel na 5:0.

Šestinásobní vítězové Champions League pak citelně ubrali a dali Plzni trochu víc prostoru. Ndiayeho ránu si však pohlídal Neuer. Chvílemi byli na stadionu hodně slyšet i plzeňští fanoušci. V závěru nepřesně vystřelili i hostující Mosquera a náhradník Bassey.

Západočeši tak po porážkách 1:5 v Barceloně a 0:2 doma s Interem podlehli i třetímu soupeři v „milionářské“ soutěži. Bayern doma ve skupině Ligy mistrů neprohrál v rekordním 31. utkání po sobě, z toho si připsal 28. vítězství.

FC Viktoria Plzeň Liga mistrů fotbal sport Serge Gnabry Leroy Sané Sadio Mané Michal Bílek FC Bayern München Eric Maxim Choupo-Moting Marián Tvrdoň