Bessy ochrnula, veterinář doporučil uspání. Jak je možné, že znovu chodí?

Prima mazlíček: Příběh Bessy

Psali jsme o příběhu fenky Sáry, která měla vyhřezlou ploténku a ochrnula. Její majitelé se rozmýšleli, že její život ukončí, protože byla apatická a přestávala jíst. Na veterině, kam docházeli, naštěstí pracovala sestřička Iva, která ovládala techniku Dornovy metody a osteodynamiky. Rozhodla se, že si Sáru k sobě na týden vezme a zkusí jí pomoci. Povedlo se to. Nyní přinášíme další příběh, kdy tato metoda postavila zvíře na nohy.

Ochrnutá Bessy měla být podle veterinářa uspána

Podobný osud měla i Bessynka, buldoček, který ve 4 letech ochrnul. Její majitelka paní Fialová se s tím těžko vyrovnávala. Veterinář konstatoval, že její stav je neoperabilní a navrhl Bessy uspat. Její majitelka se s tím nechtěla smířit, a tak vyhledala paní Andreu Dunovou a Dornovu metodu.

„Bessy byla nalezena na poli, zřejmě vyhozená z množírny. Zanedlouho ochrnula pro těžkou blokádu hrudní páteře, zřejmě následek úderu nebo kopnutí. Na rentgenovém snímku (RTG) byl viditelný mechanický posun obratlů. Vyšetření proběhlo na veterinární klinice v Praze a veterinární lékař doporučil uspání. Majitelka se nevzdala a vyhledala moji pomoc,“ popisuje Bessyn případ paní Andrea. Pomocí Dornovy metody a baňkování Bessy pokračovala v rehabilitaci pomocí Dornovy metody u pražských doporučených terapeutů a do 3 týdnů opět chodila.

Od té doby majitelka i po 7 letech, pravidelně dopřává Bessy preventivní ošetření a Bessy se raduje z bezbolestného pohybu.

Effi a deformace páteře

Druhá hrdinka, kočička Effi, měla deformovanou pátěř. Narodila se jako nejmenší ze sourozenců a jako jediná s problémem páteře. Nejspíš to bylo způsobeno chybnou polohou v děloze. Kočičku si majitelka nechala a věnuje jí péči, díky manuálním terapiím se Effi výrazně zlepšila v pohybu, nasvalila se a celkově lépe prospívá. Jde o příklad celoživotní péče, která pomáhá zkvalitňovat život zvířatům s trvalým postižením. „Tato zvířata sice nemají v pořádku tělo, ale jejich povaha a projevy oddanosti a lásky vůči člověku značně převyšují standartní chování zdravých zvířat. To vím z vlastní zkušenosti,“ říká Andrea.

Spolupráce s veterinářem

„Spolupracujeme s veterinárními lékaři, kteří jsou ke spolupráci nakloněni, rozumí principu Dornovy metody a neznevažují ji. Ti zhotoví RTG snímek, případně další podrobná vyšetření. Dle výsledku se volí buď manuální terapie a fyzioterapie, ve vážných případech příslušná léčba proti otoku míchy a zánětu, nebo operace. Zvíře má nařízeno klidový režim s výrazným omezením a kontrolou pohybu,“ doplňuje Andrea.

Tyto příběhy vypovídají o odhodlání obou majitelek nevzdávat těžký stav a hledat řešení. „Vždy je naděje a smrt je definitivní,“ říká Andrea.

Tagy: