CNN Prima News bitcoin

bitcoin

Výpis příspěvků ke štítku „bitcoin“

Trump cenu bitcoinu nakonec přece jenom srazil. Část investorů se lekla, že by jej mohl zakázat

Bílý dům se dosud debatě o bitcoinu a kryptoměnách v podstatě vyhýbal. To se ale změnilo koncem minulého týdne. „Nejsem fanoušek bitcoinu ani jiných kryptoměn,“ svěřil se prezident Donald Trump na svém twitterovém účtu. „Nejsou to peníze, jejich hodnota vysoce kolísá a nejsou ničím podloženy,“ polemizoval dále. Navíc podle něj podněcují nezákonné jednání, jako je například obchod s drogami.

„Nejsou to peníze," pustil se Trump poprvé do kritiky bitcoinu a kryptoměn včetně libry Facebooku. S cenou bitcoinu to však ani nehnulo

Bílý dům se dosud debatě o bitcoinu a kryptoměnách v podstatě vyhýbal. To se ale změnilo v noci na dnešek středoevropského času. „Nejsem fanoušek bitcoinu ani jiných kryptoměn,“ svěřil se prezident Donald Trump na svém twitterovém účtu. „Nejsou to peníze, jejich hodnota vysoce kolísá a nejsou ničím podloženy.“ Navíc podle něj podněcují nezákonné jednání, jako je například obchod s drogami.

Na čem se letos nejvíc vydělává? Na bitcoinu

Bitcoin opět nabírá dech. A pořádně! V neděli jeho cena vystoupala až nad 7500 dolarů za kus. To značí více než stoprocentní zhodnocení od začátku letošního roku. Nejpoužívanější a nejvíce kapitalizovaná kryptoměna se tak ocitla na své nejvyšší cenové úrovni od začátku loňského srpna.

Je kryptoměna sexy platidlo budoucnosti, nebo je nebezpečná a raději se jí vyhnout?

Ticho před bouří… Určitě jste zaregistrovali obrovský boom kryptoměn, kdy se toto slovo skloňovalo ve všech pádech a nebyla možnost mu uniknout. Z lidí, kteří investovali například do Bitcoinu se stali „boháči“ a zdálo se, že jsou za vodou. Pak ale přišla studená sprcha a svět digitální měny zaznamenal pokles…a teď se zdá, že opět zavládl klid a kryptoměny se přestávají tolik řešit. Opravdu tomu ale tak je? A víte, co to vlastně kryptoměna je a na čem stojí

Velká bitcoinová loupež: Jeden ze zlodějů prý uprchl do Švédska. Letěl stejným letadlem jako islandská premiérka

Celkem jedenáct lidí bylo na Islandu zatčeno v rámci takzvané velké bitcoinové loupeže, kdy skupina zlodějů ukradla z datových center stovky počítačů určených právě k těžbě kryptoměn. Jednomu z nich se ale teď z vězení podařilo utéct. Navíc podle informací islandské policie měl odletět ze země do Švédska. Nejkurióznější na celém případu je, že se zloději podařilo uletět ve stejném letadle, ve kterém cestovala i islandská předsedkyně vlády.