reklama

BLOG: Řidičák na psa?

Tento týden jsem byla se svým dočaskařením a knihou pozvána do jednoho nejmenovaného podcastu. Nemám odvahu si ho pustit, protože tam se mnou byl stud i „eeeeeeee“ a „noooo“ a další zvuk, který neumím vyjádřit písmenky, ale zní to jako zadřený kolo. Kdybych si to pustila, musela bych se jít tak na týden stydět do kouta. Na to zkrátka nemám čas.

reklama

Padla tam ovšem jedna zajímavá otázka a musím se o ní podělit. Ta otázka zněla, zda-li vnímám nějaké chyby nebo nedostatky v legislativě.

Novela trestního zákoníku po dlouhých a obtížných jednáních před nedávnem začala platit a já musím znovu smeknout před lidmi, kteří tak dlouze a neúnavně bojovali. To bylo hluchý místo, který mě hodně bolelo.

Ukázka, jak moc je hloupé dávat za týrání zvířete podmínky, se ukázalo už mnohokrát a znovu nyní o víkendu. V nejmenovaném médiu se objevil článek s informací, že video zachycující týrání pejska Marleyho má pokračování. I když totiž k podmínce přidáte nějaký pěkný zákaz alkoholu, anebo docházku do nápravného zařízení, pořád je to jenom podmínka a ty zbylé věci se dost těžko kontrolují.

Mnoho lidí stále stojí za tím, že přece nemůžeme srovnávat zvíře s člověkem. Já si naopak myslím, že týrání zvířete je to v mnoha případech ještě horší.

Pokud totiž někdo zvládne mučit bezbranného tvora, který pláče, naříká a choulí se, musí mít hodně pokroucenou duši a něco je tam uvnitř hodně zle. Každý tak nějak normální člověk by se u zvuku trýznivého pláče zastavil a pokračovat by prostě nemohl. A pokroucenou duši podmínka nenarovná.

Tady žádný „je mi to líto, já se napravím“ prostě neexistuje. Napravit se můžete, když něco ukradnete. A tak nám milý Jakub s podmínkou za týraní zvířete aktuálně sedí ve vězení, protože po lkaní u soudu, jak už to neudělá, přidal ještě týrání přítelkyně.

Čím déle v téhle problematice jsem, tím méně pochopení mám a dostala jsem se bohužel k bodu, kdy bych nakazovala a zakazovala, až by se ze sněmovních tisků prášilo.

Pár věcí pro vylepšení by se jistě našlo, osobně by se mi líbilo trochu zpřísnit podmínky chovu a možná něco trochu tady a něco trochu tam. Ale to hlavní, zákon zakazující sobectví a nezodpovědnost lidí, zkrátka napsat nejde. Na to je legislativa krátká. To je na každém z nás.

V současné chvíli si u nás může pořídit zvíře každý. Pokud chcete psa nebo kočku, seženete je stejně jednoduše jako láhev vína nebo krabičku cigaret. A my lidi máme takovou zvláštní vlastnost. Pokud něco nemůže mít každý, je něčeho málo nebo musíme něco splnit, víc si toho vážíme. Naopak věcí, které jsou zdarma a je jich všude dost, k těm tolik úcty nechováme.

A tak jsem došla do bodu, kdy bych zvedla obě ruce i nohy pro to, aby byl na zvíře „řidičák“.

Nějaký papírek, který stvrdí, že jste k pořízení zvířete způsobilí, něco jste pro to udělali, tedy někam pro ten papírek zašli a taky tam možná nechali nějaké korunky a možná by jako příloha mohl být test, který potvrdí, že máte znalosti. Že víte, že zvíře čůrá, kaká, umí rozkousat boty, taky něco stojí a kdybych chtěla být hodně tvrdá, přidala bych čestný prohlášení, že s ním budete až na věky věků a taky psychologickej rozbor.

Nevím přesně, jak by takovej řidičák měl vypadat, protože je to pouze sci-fi v mé hlavě... nebo možná věc, která jednou nastane, ale bude za sto let plus dalších sto k tomu.

Bývala jsem člověk plnej pochopení a víry v dobro lidí.

Teď bych si ale vážně přála řidičák na zvíře.

Tagy:
pes dočasná péče adopce týrání zvířat

Hlavní zprávy

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen
Koronavirus

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Itálie zavádí povinné covid pasy pro zaměstnance. Hrozí pokuty i pozastavení platu

Itálie se stane první evropskou zemí, která bude po všech zaměstnancích požadovat, aby se prokazovali covidovými certifikáty. O novém opatření, podle něhož musí mít každý člověk na pracovišti doklad o očkování proti covidu, zotavení z této nemoci nebo o negativním testu na koronavirus, na svém zasedání rozhodla vláda. Platit začne 15. října, uvedla agentura ANSA. Ministryně pro regionální záležitosti Mariastella Gelminiová už ve středu řekla, že kabinet chce, aby nová pravidla platila pro zaměstnance ve veřejném i soukromém sektoru.

Nejhorší covidový scénář v Česku: Obchody s výdejním okénkem a hospody na rezervace

Ministerstvo zdravotnictví má na stole plány, jak postupovat v nadcházejících měsících podle vývoje pandemie koronaviru. Připravený má i nejkrizovější scénář, který by začal platit v okamžiku, kdy by se v Česku znovu rozjela masivní vlna, tak jako loni na podzim. Obchody by při něm mohly fungovat jen prostřednictvím výdejních okének a do restaurací by se chodilo pouze při rezervaci.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Počet nakažených v Česku stále roste. Třetí den se drží nad hranicí 500 případů

Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 550 nových případů onemocnění COVID-19, o 130 víc než před týdnem. Šlo tak o třetí den v řadě, kdy nárůst přesáhl 500 případů. Za poslední týden připadá 28 nově odhalených případů nákazy na 100 tisíc obyvatel, což je nejvíc od konce května. V nemocnicích je v souvislosti s covidem podle posledních údajů 158 lidí. ČR je také podle nákaz covidem v EU za 14 dní třetí nejméně zasaženou zemí, nejhůře je na tom nově Slovinsko. Česko má nyní nejméně mrtvých na obyvatele.

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

Největší výsadková operace měla urychlit konec druhé světové války. Skončila debaklem

Byla to ambiciózní operace, která měla urychlit konec druhé světové války. Po sérii úspěchů v Normandii už spojenečtí velitelé přemýšleli, jak co nejrychleji porazit třetí říši. Proto odstartovali největší výsadek ve vojenské historii, který měl v okupovaném Nizozemsku vytvořit koridory pro pozemní armádu až do Berlína. Tehdy ale Spojenci netušili, že hluboko za nepřátelskou linií odpočívají elitní německé oddíly. Nákladná operace Market Garden skončila pro Spojence velkým debaklem.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zrušili byste elektronickou evidenci tržeb?

Elektronickou evidenci tržeb slibují po volbách kompletně zrušit pouze SPD a koalice Spolu, tedy pokud se dostanou do vlády. Zrušení EET, nebo její úpravu chtějí i další dlouhodobí kritici – koalice Piráti a STAN. ČSSD, která hnutí ANO pomáhala EET v minulé vládě prosadit, by EET nerušila. Stejně tak KSČM, ta ale dodává, že EET všechna očekávání nenaplnila.

reklama