reklama
CNN Prima News boj o život

boj o život

Výpis příspěvků ke štítku „boj o život“

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Neštěstí chodí ve trojici. Kvůli tornádu přišli o domov i obživu, dcera bojuje o život

Irena Macková s manželem Markem spokojeně žili v Moravské Nové Vsi se svými třemi dětmi – 4letým synem Markem, 14letou dcerou Silvií a 18letou Viktorií. Ve čtvrtek jim však ničivá bouře s tornádem obrátila život vzhůru nohama. Dcera Silvie zrovna cestovala autobusem domů, když tornádo vůz odhodilo 30 metrů daleko a naprosto jej zničilo. V kritickém stavu nyní bojuje o život ve vídeňské nemocnici. Přírodní živel navíc rodině zničil domov a obživu zároveň.

FOTOGALERIE: Realita z nemocnic? Vyčerpaní lékaři a smutní senioři bojující o život

Horečka, kašel, zvýšená dýchavičnost a únava. Potom neskutečné bolesti a neschopnost se nadechnout, popsali pacienti počáteční příznaky onemocnění COVID-19 fotografovi Patriku Uhlířovi. Ten strávil den na covidovém oddělení Kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno a prostřednictvím fotografií nabízí veřejnosti výpověď o realitě boje s koronavirem.

reklama