CNN Prima News boj o život

boj o život

Výpis příspěvků ke štítku „boj o život“

Zázrak v porodnici, pak tvrdá rána. Těhotná maminka bojuje o dva životy, opět má leukémii

Poté, co v 16 letech porazila Aryanna Brewerová z Las Vegas v USA akutní lymfoblastickou leukémii, jí lékaři sdělili, že nebude moci mít děti. Navzdory všem předpokladům je dnes hrdou matkou tří dětí ve věku 18 měsíců, čtyř a šesti let. Rodina by se navíc měla brzy rozrůst, Aryanna je ve 24. týdnu těhotenství. Radost z dalšího miminka však v polovině listopadu zastínila zdrcující zpráva: dnes 26letá ženě byla znovu diagnostikována leukémie. Nyní bojuje o dva životy, svůj a svého nenarozeného dítěte.

Bojoval o život, teď Zdeněk čelí následkům popálenin. Pomáhá nová láska, jizvy ale nezahojí

Tragická nehoda, při níž došlo letos v lednu k požáru automobilu, změnila trojnásobnému otci Zdeňkovi život. Málem zemřel, utrpěl vážné popáleniny na 27 procentech těla – zejména obličeje, rukou a nohou. Rekonvalescence je náročná jak po fyzické, tak psychické stránce. Dříve sportovně založený muž přišel o práci, opustila jej přítelkyně a musel se vzdát oblíbených koníčků. Ve svém boji za návrat do běžného života však neustává. Pomáhá mu rodina, nová láska i organizace Popálky. Budoucí plastické operace jsou však finančně nákladné, jeho nejbližší proto založili sbírku.

Při přípravě kuřecího masa se jí do krve dostala bakterie. Tereza málem nepřežila

Aktualizováno

Byla to pouhá záděrka, která 35letou českou fitness trenérku Terezu Šauer málem stála život. Při přípravě kuřecího masa se jí do těla dostala bakterie, kvůli níž se rozvinul septický šok. V té chvíli začal boj o život, který by sportovně založená žena bez fyzičky nepřežila. Lékaři jí dávali minimální šance na přežití. Nyní, dva měsíce po propuštění z nemocnice, se pomalu staví zpátky na nohy.

Zuřivý pes v Malajsii prokousl českému chlapci lebku. Pětiletému Sašovi šlo o život

Teprve pětiletý Saša procestoval s rodiči více než 40 zemí. V Malajsii ho však potkalo velké neštěstí. Zničehonic na něj na ulici zaútočil pes. Chlapec má rozdrcené některé kosti a prokousnutou lebku za uchem. Majitel psa spolu se zvířetem z místa činu utekl. Saša teď leží v nemocnici a následující dny rozhodnou, co bude dál. Jeho rodiče prosí o pomoc.