reklama

Bydlení

Nejnovější příspěvky k tématu

Žádné regulace a rychlejší výstavba. Piráti otočili v návrhu řešení nedostupného bydlení

Soukromý sektor i obce musí stavět více bytů. Vláda by měla podporovat výstavbu v regionech, aby se lidé nechtěli jen stěhovat do Prahy, města a obce mají mít možnost regulovat Airbnb. To jsou pilíře, jimiž chce pirátský kandidát na ministra pro místní rozvoj Adam Zábranský řešit otázku bydlení. „Regulace nájmů není řešením,“ řekl Zábranský v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Konec hypoteční pohádky: Úvěry na bydlení prudce zdražily a zájem o ně rapidně klesá

Červencový objem sjednaných hypoték přesáhl 35 miliard korun, což je o pětinu méně než v červnu. Za rychlým ochladnutím hypotečního trhu stojí prudký nárůst úrokových sazeb i fakt, že předchozí měsíce byly co do množství půjčených peněz rekordní. Úvěry na bydlení budou zdražovat i nadále a průměrná úroková sazba do konce roku přesáhne tři procenta.

Hlavní zprávy

Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser
Nový den

Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser

Pokud lezla dvojice českých horolezců v Pákistánu na horu Rakapoši bez povolení, udělala pr*ser, který si bude muset vyřešit. Tak komentoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zkušený horolezec Radek Jaroš počínání svých kolegů. Jakub Vlček a Petr Macek, které kvůli potížím při sestupu z pákistánské Rakapoši musel 15. září po dlouhé záchranné akci do bezpečí dopravit vrtulník pákistánské armády, zůstávají v zemi. Pákistán požaduje zaplacení celé operace.

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici
Slovensko

Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku
Vláda

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

reklama

Bydlení

Rady a tipy na zvelebování bydlení. Užitečné vychytávky, které využijete při zařizování bytu, domu, chaty či úpravě zahrady.