Záplavy v Německu
Následky bouří a bleskových záplav v západní Evropě, hlavně v Německu, nabývají obřích rozměrů. Ustupující voda odhaluje rozsah zkázy. Rostislav Chudoba žije se svojí rodinou v Německu 20 let a přednáší na stavební fakultě RWTH Aachten University. V Hlavních zprávách CNN Prima NEWS přiblížil, co se v zasažené zemi odehrává.
„V bezprostředním okolí Cách směrem na Kolín nebo na jih podél hranice s Belgií je zasažení obrovské,“ sdělil Chudoba s tím, že jeho přátelé naštěstí celou tragédii odnesli „pouze“ zatopenými sklepy a obývacími pokoji.
Čech ocenil solidaritu s lidmi zasaženými záplavami. „Je potřeba nabízet ubytovací kapacity, protože v tomto ohledu se zde naráží na limity,“ apeloval.
Vodní nádrže
Chudoba také varoval, že v postižené oblasti se nachází velké množství vodních nádrží. „V průběhu posledních několika dnů a týdnů byly naplněny až po okraj, takže teď je třeba přejít na režim tzv. kontrolovaného přetékání, což má za důsledek potřebu dalších evakuací podél proudu řek. Nastupují také obavy ze statické bezpečnosti těchto přehrad, které jsou nyní pod drobnohledem odborníků,“ doplnil.
Poslední zprávy hovoří o 106 mrtvých v Německu a více než dvaceti v Belgii. Číslo ale nemusí být konečné. Mnoho lidí se totiž stále pohřešuje.
Následky bouří a bleskových záplav v západní Evropě, hlavně v Německu, nabývají obřích rozměrů. Zdroj: Profimedia.cz
Následky bouří a bleskových záplav v západní Evropě, hlavně v Německu, nabývají obřích rozměrů. Zdroj: Profimedia.cz