CNN Prima News chodba

chodba

Výpis příspěvků ke štítku „chodba“

Incident před studiem: Názory Rakušana jsou na zabití, řekl Klaus. Ministr si to nenechal líbit

Aktualizováno

Jeho názory jsou jen a jen na zabití. Těmito slovy měl „zhodnotit“ exprezident Václav Klaus ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Nikoliv však ve studiu CNN Prima NEWS a za přítomnosti moderátorky Terezie Tománkové, ale na chodbě. Podle šéfa Starostů a nezávislých mluvila někdejší hlava státu s místopředsedou hnutí ANO Karlem Havlíčkem, který byl optikou exprezidenta v nedělní Partii naopak „nějakej hodnej“. Rakušan na něj reagoval na sociální síti X tím, že je rád, že jeho vliv na politiku pominul.

Při přestřelce v pražském paneláku zemřel policista. Vrah střílel kolem jako smyslů zbavený

Měla to být jedna z razií, kterých pražští policisté na sklonku devadesátých let zažívali opravdu hodně. Cílem byla skupina vyděračů. Když policisté v čele s Jiřím Linhartem vyrazili k jednomu z panelových domů na pražském Žižkově, byli dobře vyzbrojeni. Nikdo z nich ale netušil, že zbraně skutečně budou potřebovat. Jeden z pachatelů začal na chodbě domu střílet jako smyslů zbavený. Bylo mu jedno, jestli jde o znepřátelený gang nebo policisty. Zasahující Jiří Linhart přestřelku nepřežil. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

Soud zpřísnil Tušlovi trest za pronásledování Kubka. Policie vyvedla desítky jeho příznivců

Aktualizováno

Policie nařídila desítkám lidí, které ve středu znovu přišly k Obvodnímu soudu pro Prahu 8 podpořit Patrika Tušla, Tomáše Čermáka a Zdeňka Masára, aby opustily budovu soudu. Podporovatelé na chodbě hlasitě skandovali a pískali, hluk byl slyšet i v jednací místnosti. Za nebezpečné pronásledování šéfa České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka a výtržnictví před domem evolučního biologa Jaroslava Flegra v době koronavirové epidemie soud navýšil Tušlovi trest o čtyři měsíce na 19 měsíců vězení. U Čermáka, který byl s Tušlem viněn z výtržnictví, upustil od uložení souhrnného trestu. Muž byl minulý týden pravomocně odsouzen k 5,5 roku vězení za podporu a propagaci terorismu, trest je podle soudu dostatečný. Rozhodnutí není pravomocné.

Tvrz Tuchoraz skrývá tajnou chodbu na zámek v Kostelci. Zatím ji objevila jen husa

Tuchorazská tvrz patří k nejkrásnějším z období pozdní gotiky u nás. Původně se jednalo o honosné hradní sídlo s palácem a střílnami, které nechal vybudovat Mikuláš z Landštejna. Dodnes se ale dochovala jen 23 metrů vysoká věž, která se majestátně vypíná mezi Kostelcem nad Černými lesy a Českým Brodem. Po řadu generací ovšem přetrvává pověst o tajné chodbě, která má vést až k černokosteleckému zámku. Zatím ji ale prý dokázala najít jen husa.

PRIMA ČESKO KVÍZ: K čemu sloužilo podzemí Telče a jaká pohádka se točila v Dolském mlýnu?

K žití Dolský mlýn nebyl právě ideální, po většinu roku tam bylo vlhko a zima. Filmaři ovšem tohle místo zbožňují, nabízí totiž perfektní kulisy pro natáčení pohádek. A chcete-li najít poklad, zamiřte do telčského podzemí, do jehož chodeb se podle průvodce vejde i kočár zapřažený za koně. Skvělou příležitost k zážitkům, na které se dlouho vzpomíná, nabízí i zlínská zoo, kde mohou návštěvníci ke zvířatům tak blízko, jak jen to jde. Vyzkoušejte si v našem kvízu, jak zmíněná místa znáte.