CNN Prima News chodba

chodba

Výpis příspěvků ke štítku „chodba“

Tvrz Tuchoraz skrývá tajnou chodbu na zámek v Kostelci. Zatím ji objevila jen husa

23. dubna 2023 20:03

Tuchorazská tvrz patří k nejkrásnějším z období pozdní gotiky u nás. Původně se jednalo o honosné hradní sídlo s palácem a střílnami, které nechal vybudovat Mikuláš z Landštejna. Dodnes se ale dochovala jen 23 metrů vysoká věž, která se majestátně vypíná mezi Kostelcem nad Černými lesy a Českým Brodem. Po řadu generací ovšem přetrvává pověst o tajné chodbě, která má vést až k černokosteleckému zámku. Zatím ji ale prý dokázala najít jen husa.

PRIMA ČESKO KVÍZ: K čemu sloužilo podzemí Telče a jaká pohádka se točila v Dolském mlýnu?

6. února 2023 00:47

K žití Dolský mlýn nebyl právě ideální, po většinu roku tam bylo vlhko a zima. Filmaři ovšem tohle místo zbožňují, nabízí totiž perfektní kulisy pro natáčení pohádek. A chcete-li najít poklad, zamiřte do telčského podzemí, do jehož chodeb se podle průvodce vejde i kočár zapřažený za koně. Skvělou příležitost k zážitkům, na které se dlouho vzpomíná, nabízí i zlínská zoo, kde mohou návštěvníci ke zvířatům tak blízko, jak jen to jde. Vyzkoušejte si v našem kvízu, jak zmíněná místa znáte.

Násilník využil chemoterapii k útěku z vězení. Dopadnout v autobuse ho pomohli cestující

9. srpna 2022 09:33

K útěku ho hnala vůle nezemřít ve vězení. Takovou obhajobou se snažil zmírnit trest pro Jana Nováka jeho advokát. Brutální násilník před více než sedmi lety převezl policisty přímo v onkologické ambulanci nemocnice v pražské Krči. Na jeho útěk, který skončil díky cestujícím v linkovém autobuse, upozorňuje pravidelný seriál Zvlášť závažné zločiny.