reklama

Sisinka i Tom odjeli do nového domova. Evík se z něho naopak vrátila zpět do azylu

V azylu Kočka v srdci čekaly na nový domov hned tři kočičky. Všechny tři také odjely do nových domovů, jak jsme vás o víkendu informovali. Bohužel ale Evík se z něho vrátila, původní kočičí obyvatelka si s ní nesedla. I takové věci se stávají. Pojďme jí pomoci najít ten správný domov.

reklama

Sisinka: Edit

Sisinka odjela 24.5.2020 do nového domova. S novými majiteli a starším kočičím kamarádem bude bydlet v domku v obci Otín u Jindřichova Hradce.

Kočičku přijali od nálezkyně Jany z Haklových Dvorů. Sisinka se zde náhle objevila nakonci března, patrně ji tam někdo vysadil. Paní Jana ji chodila pravidelně krmit a snažila se jí najít alespoň dočasný domov. Kočička se zpočátku bála, ale časem získala důvěru a nechala se od ní i pohladit. Jelikož se zatím nepodařilo domov najít, přijali ji do depozita Kočka v srdci. Sisinka je velmi mazlivá a přítulná kočička. Je naprosto čistotná. Zatím je 1x odčervená. Je vhodná především do bytu. Kastrovaná.

Tom: Edit

Tomík odjel do nového domova. Bydlet bude s kočičkou Rozárkou ve Zlivi. A nově se jmenuje Oskar.

Tom je černý kluk s jantarovýma očima, narodil se v březnu 2019. Toma přijali jako tuláčka z Českých Budějovic, tam ho krmila jedna hodná teta a jelikož mu z okolí hrozilo nebezpečí, byl přijat do depozita. Nekonfliktní, čistotný, přítulný a vděčný. Je to mazel. Je vhodný spíše jako kočičí jedináček, nanejvýš jako kamarád k jedné kočičce s možností vstupu na zahrádku, „zavřený" není zcela šťastný. Je kastrovaný.

Evík: hledá domov

Evík odjela do nového domova jako první, už 26.4.2020. Už jsme se všichni radovali. Jenže v Jindřichově Hradci na ni čekala starší parťačka, kterou její přítomnost dost naštvala a dávala to silně najevo. Domácí kočička (dvanáctiletá britka) její přítomnost bohužel nedala, přestala jíst, dokonce se párkrát počurala na škrabadlo. Paní z toho byla opravdu nešťastná. Evičce návrat do azylu nijak neublížil, hned se zabydlela jako by tam byla odjakživa. Evička tak hledá nový domov znovu!

Nachází se v Kočka v srdci, z.s.: 605 788 750

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

reklama