V minulém týdnu se nad Čínou prolétl skutečný létající talíř s živou posádkou na palubě. Dopravní prostředek od firmy Shenzen UFO Flying Saucer Technology má do budoucna vozit cestující nebo sloužit pro reklamní účely. Videa z přeletu se objevila na sociálních sítích, upozornil na ně list Daily Mail.
Dost možná poprvé v historii mohl člověk na planetě spatřit skutečné UFO. Tedy pokud se pod tímto pojmem rozumí ne nutně neidentifikovatelný létající objekt, ale spíše dopravní létající talíř s posádkou. Právě takový se totiž vznesl do vzduchu v čínském městě Šen-čen.
I live in the most modern city in the world: Shenzhen, China. I was out for a walk in the park (at night, something I wouldn't do in the US) and I stumbled upon a woman climb into a UFO-shaped UAV. Then it took off. pic.twitter.com/yQoBrhP5qh
— Taylor Ogan (@TaylorOgan) June 12, 2023
Místní ovšem vědí, že na palubě stroje zvaného iUFO nebyli žádní mimozemšťané, nýbrž čínský pilot. Vzlet létajícího talíře, který vizuálně odpovídá typické představě o mimozemských strojích, byl vyvrcholením mnohaletého projektu společnosti Shenzen UFO Flying Saucer Technology.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Spojené státy zveřejnily záběry UFO. Stříbrná koule proletěla pod dronem, pak rychle zmizela
Cvičný let talíře upoutal pozornost obyvatel čínského města a záběry z přeletu se rychle rozšířily po sociálních sítích. Informoval o tom list Daily Mail.
🛸 Shenzhen UFO Technology has unveiled the iUFO, a flying saucer with a cab for humans. They worked on the creation of the device for 3 years in a row. Recently, a UFO presentation was held in the city of Shenzhen. On the same day iUFO took off for the first time.
— Zlatti71 (@Zlatti_71) June 5, 2023
iUFO can fly… pic.twitter.com/wGRc0QixPw
Dopravní prostředek pohání elektrické motory. Stroj je nejen schopný vzlétnout z pevniny i mořské hladiny, ale na různých površích dokáže také přistát, což z něj technicky dělá „obojživelné letadlo“.
Doba letu je prozatím krátká, zhruba 15 minut. Létající talíř dokáže vyvinout rychlost asi 50 kilometrů v hodině. „V současnosti se využívá převážně pro vyhlídkovou turistiku a reklamní účely,“ napsal čínský list Shenzhen Pages na Twitteru.