Turista z Belgie utrpěl při procházce po rozpálených písečných dunách v Údolí smrti v Kalifornii popáleniny třetího stupně, poté co ztratil žabky, informovali o tom strážci parku v tiskové zprávě. Z pouště musel být letecky transportován do nemocnice.
Dvaačtyřicetiletý Belgičan byl při 50stupňovém horku se svou rodinou na procházce po písečných dunách v Národním parku Death Valley, když se mu rozbily, nebo ztratily žabky, informují strážci parku v tiskové zprávě. Díky jazykové bariéře nemohli zjistit přesnou příčinu nezáviděníhodné situace.
ČTĚTE TAKÉ: Kalifornii ničí jeden z největších požárů v historii. Ohni předcházel nepochopitelný čin
„Kůže na noze se mu roztavila,“ sdělila pro Los Angeles Times strážkyně parku Abby Winesová, podle které může mít rozpálený písek v Údolí smrti teplotu více než 90 °C.
Muž trpěl velkými bolestmi a nemohl chodit. Jeho rodině se naštěstí voláním o pomoc podařilo přivolat další turisty, kteří popáleného Belgičana odnesli na nedaleké parkoviště. Přítomní strážci parku pro něj pak zavolali záchrannou službu.
Převoz do nemocnice se však neobešel bez komplikací. Záchranářský vrtulník kvůli extrémnímu horku nemohl přímo v Údolí smrti bezpečně přistát. Strážci parku proto přivolali sanitku, která popáleného turistu převezla na vyvýšené místo, kde bylo chladněji a záchranáři pro něj mohli zaletět. Helikoptéra jej pak přepravila do nemocnice v Las Vegas.
Podmínky v Údolí smrti mohou být v létě smrtelně nebezpečné a strážci parku návštěvníkům doporučují, aby se tam pohybovali pouze v uzavřené obuvi. „Lidé si myslí, že to bude jako na pláži, kam můžete vyrazit jen v žabkách nebo sandálech. Kvůli extrémním teplotám se ale duny zahřívají stejně jako chodník,“ dodala Winesová.
MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Ke kolapsu z horka může dojít i o hodiny později. Experti radí, jak při pomoci postupovat