CNN: Po okupaci jak ve středověku. Stroje nefungují, chleba v Buči musí péct postaru

Ukrajinská Buča po osvobození pomalu ožívá. Město se ale stále potýká s nedostatkem elektrické energie i paliva. Obyvatelé jsou tak nuceni využívat tradiční potravinovou výrobu, která je nezávislá na moderních technologiích. Jak funguje jedna z místních pekáren, přibližuje reportér CNN Ben Wedeman.

Slovní spojení „denní chléb“ má v této pekárně ve městě Buča zvláštní význam. Nefungují tady stroje. V době, kdy vlny ruských útoků ochromují ukrajinskou energetickou síť, Jaroslav hněte těsto ručně. Jak ukazuje reportáž CNN, staré způsoby přípravy se tu dnes hodí.

Yuri Boyko byl dříve celé dny „přilepený“ k obrazovce ve své práci, kde pracoval v IT oddělení. Válka ho ale přiměla jeho pracovní náplň změnit. „To, co se nyní děje na Ukrajině, ovlivňuje celý svět a lidé si uvědomují a jsou vděčnější za vše, co právě teď ve svých životech mají,“ podotkl.

Začátkem minulého roku Buča trpěla pod brutální ruskou okupací. Podle vyšetřovatelů tam na řadě míst Rusové páchali válečné zločiny.

Stálý zákazník pekárny Vjačeslav si váží chleba i energie těch, kteří ho vyrábí. „Jsou to milí kluci, drobní podnikatelé. Vzpomínám si těsně po osvobození Buči, že začali péct chléb a dokonce ho poskytovali zdarma těm, kteří to potřebovali a potřebují,“ popsal Vjačeslav.

Chléb a tradiční pečivo zajišťují i pro ty, kteří jsou daleko od domova. Své produkty posílají i vojákům, kteří bojují za svobodu Ukrajinců. „Doufáme, že to bude lepší, že válka skončí,“ uvedla pekařka Iryna. Člověk podle ní nemůže žít pouze o chlebu, ale potřebuje také naději.

Tagy: