CNN Prima News cvičení

cvičení

Výpis příspěvků ke štítku „cvičení“

Prezidentské šmejdění u Rohanové: Často cvičí ve fitku. Co si o ní myslí sousedi a známí?

2. prosince 2022 21:47

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Reportéři CNN Prima NEWS se proto snaží zjistit podrobnosti o každém kandidátovi, který se voleb zúčastní. Jak je vnímají jejich sousedi? A co dělají během volného času? Tentokrát se štáb vydal pátrat do Kralup nad Vltavou i do pražských Letňan. Obě místa jsou spojena s Denisou Rohanovou. V rámci seriálu vám CNN Prima NEWS postupně nabídne zákulisí kampaní všech prezidentských kandidátů.

Ruské nováčky v armádě nemá kdo cvičit. Trenéři jsou na Ukrajině, nebo mrtví, uvádí Londýn

6. listopadu 2022 08:42

Ruská mobilizace přinesla Moskvě údajně 300 tisíc nových branců. Jenže je podle Velké Británie nemá kdo trénovat. Téměř všichni zkušení důstojníci jsou buď na Ukrajině, nebo už padli v boji. Rusko proto údajně musí posílat nové rekruty na základní výcvik do Běloruska. Často ale branci končí na frontě s nulovým zaučením.

Denně policisté na hranicích Česka zadrží sto ilegálních migrantů. Jak plánují zakročit?

23. srpna 2022 09:40

Na státních hranicích se Slovenskem probíhá v úterý rozsáhlé cvičení. Policisté, vojáci a celníci tak reagují na zvyšující se příliv zejména syrských nelegálních migrantů, kteří Česko využívají jako tranzitní zemi. Denně jich policisté na českých hranicích zadrží kolem stovky. Policejní prezident Vondrášek a ministr vnitra Rakušan proto představili scénáře, jak budou rostoucí počet ilegálních migrantů řešit.

Čínská letadla a lodě simulují útok na Tchaj-wan. Ostrované vypálili varovné světlice

6. srpna 2022 06:18

Čínská letadla a lodě v sobotu ráno uskutečnily cvičení simulující útok na hlavní ostrov Tchaj-wanu. Tchaj-wan v pátek pozdě večer vypálil světlice, aby varoval sedm bezpilotních letounů, které kroužily nad jeho souostrovím Ťin-men a neidentifikované letadlo nad odlehlým souostrovím Ma-cu. Oznámilo to podle agentury Reuters tchajwanské ministerstvo obrany.

Napětí se stupňuje. Čína vyslala směrem na Tchaj-wan raketu, ostrov zase pálil po dronech

4. srpna 2022 12:46

Peking pobouřený návštěvou americké političky Nancy Pelosiové začal u Tchaj-wanu masivní vojenské cvičení. Při něm měl údajně pálit i odstrašující rakety směrem k ostrovnímu území, které si nárokuje. Tchaj-wan pak měl zaznamenat na nebi neznámé vzdušné objekty, prý čínské drony. Hlava americké Sněmovny reprezentantů navštívila demokratický ostrov po 25 letech.

Odveta za návštěvu z USA. Čína ihned zahájí námořní a letecké cvičení u Tchaj-wanu

2. srpna 2022 17:59

Čína bez odkladu zahájí námořní a letecké cvičení v okolí Tchaj-wanu. Reaguje tím prý na cestu předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na tento ostrov, uvedla agentura AFP. Pelosiová se výhružkami Pekingu v uplynulé době nenechala zastrašit, její letadlo na letišti v Tchaj-wanu přistálo v úterý odpoledne středoevropského času.

Útočníci se samopaly v mostecké škole. Cvičení prověřilo policisty, žáci si ho chválili

9. června 2022 10:59

Jaké to je, když do školy přijde útočník se zbraní a začne střílet bezhlavě kolem sebe? Přesně to mohli zažít studenti mostecké střední školy. V rámci cvičení jim totiž do školy vtrhli tři útočníci se samopaly. Studenti se na situaci připravovali se speciálně vycvičenými lektory několik dní předem. Úkolem bylo, aby věděli, jak při takových situacích zareagovat a zachránit si život.

Chcete k elitní jednotce? Zkuste chrudimské výsadkáře, výběrové řízení je však peklo

16. března 2022 00:52

Pot šetří krev. To je heslo chrudimských výsadkářů, které se dá přeložit jako: těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Zkrátka na tréninku musíte nechat všechno, abyste v boji neztratili nic a nikoho. To platí i pro výběrové řízení k 5. komandu aktivních záloh. Při něm si mnozí uchazeči sáhnou na dno svých sil. Někteří neuspějí a není jich málo, stejně jako v zatím posledním turnusu.

Speciální jednotky se připravují na evakuaci Zelenského. K riskantní akci by došlo v noci

6. března 2022 18:31

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je ruským cílem číslo jedna, přesto nadále zůstává v ostřelovaném Kyjevě. Z hlavního města by ho však mohla evakuovat speciální jednotka složená z elitních britských vojáků a příslušníků amerického námořnictva SEALs. Více než dvě stě vojáků riskantní akci trénuje v Litvě, dojít by k ní mohlo v noci. Má to však jeden háček – samotného prezidenta.