CNN Prima News cvičení

cvičení

Výpis příspěvků ke štítku „cvičení“

Zeman cvičil ve vysílání. Připadám si jako dvouleté dítě, ústup do stadia infantility, smál se

Jak je na tom exprezident Miloš Zeman se zdravím? Přinejmenším se zdá, že horní končetiny mu stále dobře slouží – ve studiu CNN Prima NEWS si dokonce krátce zacvičil. Během speciálního vysílání také prozradil, že se mu podařilo udělat pár krůčků mimo svůj vozík. „Připadám si jako dvouleté dítě – možná ještě menší – které se učí chodit,“ řekl s nadsázkou.

Mezinárodní den jógy je tu: Užijte si cvičení i se svým mazlíčkem

Chcete-li se cítit dobře, neměl by ve vašem denním režimu chybět pohyb a stejně je tomu i u domácích mazlíčků. Ti potřebují ve svém denním programu zábavu a cvičení možná ještě více než lidé. Ideální je, pokud propojíte své pohybové aktivity s těmi, které budou bavit i vaše čtyřnohé kamarády. Takovým cvičením je například jóga s domácími mazlíčky, jež právě zažívá boom po celém světě. Právě na dnešní den připadá Mezinárodní den jógy a my jsme nechyběli na akci, kde jóga s mazlíčky probíhala. Brzy se můžete těšit na reportáž, která vám průběh cvičení s pejskem či kočičkou přiblíží.

Odborník na fitness: Fitko není o činkách. Je ostuda, že většinou neznáme svůj BQ

Nadváha a obezita jsou čím dál častější problém mnoha Čechů, kteří se po covidových lockdownech snaží vrátit zpět do formy. Příliš povzbudivě na ně zřejmě nebude působit plán vlády, jež chce v rámci úsporného balíčku sáhnout na daňové zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů, a to i těch sportovních. Jak se takové rozhodnutí může odrazit na našem zdraví? O tom byla v pořadu Interview PLUS řeč se Štefanem Blahovcem ze společnosti Form Factory. Ten upozorňuje na mezery ve fitness vzdělání Čechů, kteří obvykle neznají ani vlastní BQ.

PŘEHLEDNĚ: Jak by vypadala mobilizace v Česku? Civilisté si jdou pro zbraň mezi posledními

Mobilizace. Slovo, které v uplynulých dnech vystrašilo nejednoho Čecha. Za vším stál dopis lékařům s nabídkou školení k odvodovému řízení. To má ovšem nejen velmi daleko k samotné mobilizaci, ale také je třeba připomenout, že by řadoví civilisté byli v pořadníku, kdo by se musel nasoukat do uniforem, těmi úplně posledními. Jak funguje odvodové schéma, v jakých situacích může nastat a kdo všechno se nemusí účastnit odvodů? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled celého procesu.

GLOSA: Tak nám vyhlásili mobilizaci, řekla paní Müllerová. Vím to od Rajchla, přikývl Švejk

V úterý večer byla na českém Facebooku v podstatě vyhlášená mobilizace. Tisíce lidí sdílely dokument s názvem „Cvičení k ověření připravenosti a proveditelnosti odvodního řízení“. Tedy dokument, který byl určen lékařům, ale obrovské množství lidí začalo panikařit s tím, že je čas nakoupit konzervy a termoprádlo, protože je čeká cesta na Ukrajinu. Kdo za hysterii kolem cvičení může?

Armáda chystá mobilizační cvičení odvodů. Kubek o ničem neví, chce to řešit s Fialou

Armáda ČR chystá na květen celoplošné cvičení, na němž si mají lékaři natrénovat případné odvodní řízení. Podobná školení prý probíhají každoročně. Prezident České lékařské komory Milan Kubek však pro CNN Prima NEWS uvedl, že si taková pravidelná cvičení z minulosti nevybavuje a že sám o věci dosud nebyl informován. Plán armády mimo jiné způsobil další spor europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) s předsedou strany PRO Jindřichem Rajchlem.