Další nebezpečný manévr českého řidiče v cizině. Jel v Bavorsku v protisměru

Český řidič jel v Bavorsku v protisměru.

Nebezpečný manévr českého řidiče v Německu

Na silnici B12 u bavorského Hutthurmu zaznamenala kamera nebezpečnou jízdu českého řidiče. Ten jel v protisměru a málem se srazil s jiným českým řidičem, který svou duchapřítomností na poslední chvíli zabránil srážce.

Při incidentu z odpoledne 1. prosince musel řidič tmavého osobního automobilu bleskově strhnout řízení napravo, když jel v levém pruhu ze dvou ve směru na Freyung. V celkově tříproudém úseku mezi obcemi Kringell a Grossthannensteig se totiž musel vyhnout světlému osobnímu automobilu, který jel v rozporu s pravidly v protisměru. Manévr zachytila palubní kamera vozu, který jel za tmavým vozidlem.

Policejní mluvčí v Pasově Christian Scherer řekl, že policie má originální nahrávku k dispozici a dokáže rozeznat i registrační značku vozidla, které bylo ohroženo. Automobil podle ní patří českému občanovi, který je zaměstnán ve firmě v místním okrese.

Policie: Řidič byl asi rozptýlený

Také ve světlém vozidle jel podle Scherera český občan. Jeho totožnost sice policie zná, ale zatím se jí nepodařilo ho zkontaktovat. Německá policie chce pokračovat ve vyšetřování ve spolupráci s českými úřady.

„Nepředpokládáme však, že by šlo o předjížděcí manévr, ale domníváme se, že řidič byl rozptýlen, a proto se z nepozornosti ocitl v protisměru,“ řekl mluvčí policie, která vyzývá ke spolupráci veřejnost.

Riskantní předjížděcí manévr loni v Německu přivedl do vězení českého řidiče kamionu. Soud v Pasově mu před rokem vyměřil dva roky a tři měsíce vězení za nebezpečnou jízdu z počátku roku také na silnici B12 v německo-českém pohraničí. Muž při předjíždění ohrozil i protijedoucí školní autobus. Česko řidiče vydalo ke stíhání do Německa koncem loňského června.

Minulý týden francouzské úřady zahájily vyšetřování podobného incidentu, při kterém český kamion riskantně předjížděl na silnici nedaleko středofrancouzského Orléansu. Český kamion ve velké rychlosti předjížděl na plné středové čáře i přes několik křižovatek. Jeden z vozů v protisměru kvůli němu musel ze silnice uhnout na trávník.

Tagy: