V USA přibylo ve středu 67 600 nově nakažených lidí nemocí COVID-19. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na údaje Univerzity Johnse Hopkinse v Baltimoru. Jedná se o největší přírůstek infikovaných během jediného dne od vypuknutí pandemie, která v zemi prezidenta Donalda Trumpa prokazatelně začala na konci letošního ledna.
Amerika čelí vysokému růstu počtu nemocných přibližně od konce června. Situace je vážná zejména v jižních a západních státech země, jako jsou Texas, Florida nebo Kalifornie, kde tamní úřady ve středu zaznamenaly nejvyšší počet infikovaných od počátku pandemie. Za posledních deset dní se počet nově zjištěných nakažených pohyboval v celých USA v rozmezí od 55 to 65 tisíc.
Nejvíce zasažená země světa
Rekordní počet nových případů ohlásily za 15. července mimo jiné i Texas a Oklahoma. Alabama naopak ohlásila rekordní počet úmrtí. Téměř rekordní byl počet nově nemocných a úmrtí také v Kalifornii.
Rekordní počet nakažených koronavirem v USA. Za den tam přibylo 65 tisíc případů
USA hlásí rekord počtu nově nakažených osob koronavirem během jednoho dne. Podle údajů shromažďovaných Univerzitou Johnse Hopkinse v Baltimoru se ve čtvrtek infikovalo přes 65 tisíc lidí. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa může za nárůst počtu nakažených zejména větší počet testů.
USA jsou nejhůře postiženou zemí koronavirem na světě podle počtu nemocných i mrtvých. Celkově se zde od počátku pandemie nakazilo téměř 3,5 milionu lidí, z toho 137 200 pacientů s onemocněním COVID-19 zemřelo. Na druhou stranu se z nemoci v USA zatím vyléčilo téměř 1,1 milionu osob.
Americký prezident Donald Trump tvrdí, že za nárůst počtu nakažených od začátku července může zejména větší počet prováděných testů. „Už posté říkám, že důvod, proč máme tolik případů ve srovnání s jinými zeměmi, jež si nevedly zdaleka tak dobře jako my, je to, že naše testování je větší a lepší. Otestovali jsme 40 milionů lidí. Pokud bychom udělali polovinu testů, nakažených by byla také polovina,“ napsal prezident na Twitteru.
Podle tamních epidemiologů je znovuotevírání americké ekonomiky příliš rychlé a nerespektuje žádná doporučení. „To není dobrý způsob, jakým postupovat. Musíme to znovu promyslet a udělat to jinak. Spojené státy by měly pozastavit rušení ochranných opatření, zároveň by se však neměly znovu zcela uzavírat.“ řekl epidemiolog a zároveň poradce Bílého domu Anthony Fauci.