reklama

Další země zpřísnila podmínky pro Čechy, negativní test na koronavirus vyžaduje i Kypr

Kyperské ministerstvo zdravotnictví na základě rozsahu epidemie COVID -19 v jednotlivých zemích zveřejnilo revidovanou kategorizaci států, z níž plynou podmínky, za kterých bude možné na ostrov přicestovat. Česká republika byla z kategorie A, což jsou země, odkud cestující po příletu na Kypr nemusí předkládat negativní test na koronavirus, přeřazena do kategorie B. U cestujících z těchto zemí Kypr vyžaduje maximálně tři dny starý negativní test. V kategorii A naopak zůstává Slovensko. Nová pravidla vejdou v platnost 6. července, informoval web in-cyprus.

reklama

Na kyperském seznamu A (odkud cestující nemusí předkládat negativní test) jsou Rakousko, Německo, Dánsko, Řecko, Estonsko, Irsko, Lotyšsko, Litva, Malta, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko , Finsko, Švýcarsko, Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Austrálie, Japonsko, Kanada, Nový Zéland a Jižní Korea.

Lidé, kteří přicestují ze zemí kategorie B (tedy od 6. července i turisté z České republiky), kde je stále podle ministerstva relativně nízké riziko, ale důvod k větší opatrnosti, musí nejpozději 72 hodin před odletem na Kypr podstoupit test na koronavirus a doložit jeho negativní výsledek. Podmínkou rovněž je, že test bude z certifikované laboratoře.

K tématu

Testováni můžete být na Kypru ještě jednou, náhodně

Kromě Česka jsou do kategorie B zařazeny Belgie, Bulharsko, Francie, Španělsko, Itálie, Chorvatsko, Lucembursko, Nizozemsko, Rumunsko, Andorra, Monako, Vatikán, San Marino, Gruzie, Uruguay a Srbsko. Nově by od 1. srpna měla na tomto seznamu být i Británie, pokud se bude epidemiologická situace v zemi vyvíjet dobrým směrem.

K tématu

Naopak Izrael, který zaznamenal nový nárůst nakažených, byl z kategorie B nově přeřazen do kategorie C. Ze zemí v této třetí kategorii mohou na Kypr zamířit pouze Kypřané a lidé s trvalým pobytem na ostrově. Musí přitom podstoupit karanténu a testy na koronavirus.

Všichni cestující bez ohledu na kategorii musí před odletem vyplnit dotazník online na Cyprus Flight Pass.

Kromě toho kyperské ministerstvo zdravotnictví také uvedlo, že z důvodů ochrany veřejného zdraví a sledování epidemiologické situace budou cestující, kteří přijíždějí na Kypr, testováni i náhodně. Kategorizace zemí bude pravidelně aktualizována v závislosti na vývoji epidemie.

Kypr je už čtvrtá země, která v krátké době změnila podmínky pro cestující z ČR

Země Slovinsko, Lotyšsko, Estonsko a jako čtvrtý dnes Kypr kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup českých občanů na svá území.

Od soboty budou muset Češi po příjezdu do Slovinska do čtrnáctidenní karantény, pokud se neprokážou doklady o zaplaceném pobytu a také negativním testem na COVID-19 starým maximálně 36 hodin. Průjezd zemí, přes kterou řada českých občanů cestuje do Chorvatska, bude ale dál možný bez zásadních omezení.

V Lotyšsku je pro návštěvníky z Česka od dnešního odpoledne povinná dvoutýdenní karanténa, totéž je čeká v příštím týdnu v Estonsku.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes řekl, že pro české občany, kteří se už nachází na území Slovinska, se nic nemění. Češi, kteří do Slovinska dorazí po páteční půlnoci, se ale už budou muset prokazovat negativním testem na koronavirus. Bez něj jim bude nařízena dvoutýdenní karanténa.

Česká diplomacie to vnímá jako zásadní komplikaci a chce se slovinskou stranou řešit, zda by pro Čechy bylo možné absolvovat test až na slovinském území. Petříček má také od slovinské strany příslib, že až počet nově nakažených v Česku klesne za 14 dní pod deset na 100 000 obyvatel, vrátí se ČR na seznam bezpečných zemí.

Tagy: testy omezení Česká republika cestování Kypr

Další hlavní zprávy

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Díky úspěchům lezce Adama Ondry se o sportovní lezení zajímá čím dál více lidí. Umělé lezecké stěny jsou občas přeplněné, ti zkušenější proto vyráží ven. Za „kumšt“ se dá považovat lezení na pískovcových skalách, které je o něco náročnější. Odměnou za zdolané špígry jsou nádherné výhledy a krása okolní přírody, se kterou člověk při lezení souzní.

reklama
Lidé v karanténě budou moci volit z auta pouze ve středu
Policie pátrá po ozbrojeném muži, který loupil v Chebu. Možná jde o zločince z Německa
reklama
reklama
Apokalyptické záběry z Bejrútu: Jak výbuch proměnil město v trosky

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Zemřela baletka Eva Horáková z Národního divadla, bylo jí padesát let
Derby Sparta–⁠Slavia se bude hrát 7. listopadu. Fotbalová liga má program pro 18 klubů
Další články
reklama
reklama