CNN Prima News dermatolog

dermatolog

Výpis příspěvků ke štítku „dermatolog“

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

25. července 2021 06:48

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

I na dovolené jsme kůží posedlí, říká dermatoložka Arenbergerová. Poradila, jak se chránit

20. července 2021 09:18

Dermatoložka Monika Arenbergerová přiznává, že i na dovolené má společně s manželem, exministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem, až obsesi s kožními znaménky. Uvedla to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS, kde byla hostem. Mimo jiné také radila, jaký faktor ochranného krému používat či v jakém případě by lidé měli vyhledat odbornou pomoc dermatologů.

Daně mám v pořádku, hájí se Arenberger. Negeneroval jsem zisk, proto jsem ho nepřiznal

6. května 2021 10:43

„Daňové přiznání mám v pořádku,“ hájí se ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). CNN Prima NEWS řekl, že negeneroval zisk, proto nemohl vykazovat příjmy. I když studie údajně nevydělávají, provádí je proto, že jsou vstupenkou do světové vědecké komunity. Ministr tak reagoval na informace TV Seznam, podle kterých inkasoval miliony korun za klinické studie nových léků, které neuvedl ve svých majetkových přiznáních.

Arenberger: Být ministrem zdravotnictví je sebevražedná mise. O postu bych uvažoval

23. března 2021 16:05

Být ministrem zdravotnictví je sebevražedná mise, myslí si ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Podle něj je tento post jako krátkodobá brigáda. „Člověk tam nebude nikdy tak úspěšný jako na ministerstvu kultury či zahraničí. Je to pozice, kde můžete věci dělat dobře, ale vždy se najde někdo jiný,“ konstatoval v pořadu K věci ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Negrilujte se na slunci. Choďte ven ráno a večer, opálíte se, říká dermatolog

12. srpna 2020 16:20

V posledních letech přichází k lékařům stále více lidí s měnícími se znaménky, která mohou signalizovat i rakovinu kůže. Ochrana pokožky při opalování je podle doktorů zásadní a lidé by ji neměli podceňovat. O tom, jak svou kůži v létě před sluncem chránit, hovořil host pořadu Nový den, přednosta Dermatovenerologické kliniky a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.