reklama

Děti ve školách segregujeme na žáky první a druhé kategorie, zlobí se Fiala z SPD

Rozdílné podmínky pro žáky a studenty ve školách kvůli koronaviru zavání segregací dětí první a druhé kategorie, prohlásil v předvolební debatě Speciálu 360°: Hlas lidu poslanec a místopředseda hnutí SPD Radim Fiala. Společně s dalšími diskutujícími se shodl, že by pro školáky neměla existovat žádná omezení.

reklama

„Očkování by mělo být dobrovolné a zdarma. Dále by měly být zdarma testy na protilátky. Naprosto odmítám povinné očkování. A žádné plošné lockdowny a žádné podmínky pro děti ve školách, to zavání segregací dětí první a druhé kategorie,“ prohlásil na CNN Prima NEWS Radim Fiala.

Podle Roberta Šlachty je z posledních čísel patrné, že školy nejsou ohniskem nákazy. „Pokud vím, je testování k pondělku zrušeno. Pokud by se děti měly testovat, tak neinvazivním způsobem,“ zdůraznil.

Že by děti nemusely ve školách nosit roušky a neprobíhalo ani jejich testování, souhlasili i další debatující – Jiří Dolejš z KSČM a Petr Bajer z koalice Trikolora, Svobodní a Soukromníci.

Ve čtvrtek se děti naposledy budou povinně testovat a poté plošné testování končí, ovšem roušky jim zatím zůstanou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v této souvislosti argumentuje opětovným nárůstem počtu nakažených.

Covid nabírá na síle

Epidemie koronaviru v Česku v předvečer sněmovních voleb nadále zrychluje. V úterý laboratoře odhalily 588 nakažených. Více pozitivních testů za jeden den bylo naposledy 25. května. Už v pondělí, kdy přibylo 392 nakažených, byl nárůst případů covidu nejvyšší za čtvrt roku. Dál roste i reprodukční číslo, v úterý stouplo na 1,48 z předchozích 1,36.

Od začátku pandemie zemřelo 30 408 lidí s potvrzenou nemocí COVID-19. Dokončené očkování má podle dat ministerstva zdravotnictví více než 5,8 milionu lidí. Zástupci vlády na jaře uváděli, že cílem je naočkovat do konce léta 70 procent dospělých, u nakažlivější varianty delta by musel být podíl ještě vyšší. Vakcinace ale výrazně zpomalila, proočkovanost se tak aktuálně pohybuje pod 55 procenty. Spousta lidí ale covid prodělala – právě vysoká úroveň promořenosti je podle odborníků důvodem, proč se situace v ČR nyní nezhoršuje tak rychle jako v okolních zemích.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čeká nás špagetový „hladomor“. Neúroda obilí zdraží těstoviny a pečivo, chleba bude za 40
Finance

Čeká nás špagetový „hladomor“. Neúroda obilí zdraží těstoviny a pečivo, chleba bude za 40

Jako by nestačilo, že rostou ceny průmyslových surovin, energetických komodit nebo stavebního materiálu. Na spotřebitele se žene další vlna zdražování, za kterou tentokrát může horší úroda obilí a zejména tvrdé (semolinové) pšenice. Je tak jisté, že nahoru půjdou ceny pečiva a kvalitnějších, ale i těch obyčejných těstovin. Zdražení již dříve oznámily také pivovary.

Silné otřesy a mrak dýmu. Na Kanárech se probudila sopka a chrlí lávu, lidé prchají

Na Kanárských ostrovech začala erupce sopky Cumbre Vieja. Podle televize RTVE ze sopky na ostrově La Palma stoupá sloup bílého a černého dýmu. Sopka chrlí také popel a lávu. Úřady nařídily evakuaci několik stovek lidí, již žijí v blízkosti vulkánu či mají problémy s pohybem. Podle odborníku není možné určit, jak dlouho bude erupce pokračovat. Na Kanarské ostrovy v neděli přijede španělský premiér Pedro Sánchez, který odložil cestu na Valné shromáždění OSN v New Yorku.

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama