Doba hovorů z Vysočiny se vrací. Zemanova kritika vlády nebude poslední, říká Škromach

Na českou politickou scénu se vrací období „hovorů z Vysočiny“ a dalších vzkazů exprezidenta Miloše Zemana. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr ČSSD Zdeněk Škromach s tím, že někdejší hlava státu bude nyní slyšet podobným způsobem, jako je tomu u jejího předchůdce v hradní kanceláři, Václava Klause. Zemanova aktuální kritika na adresu vlády související s vysokou inflací proto dle Škromacha rozhodně nebude poslední.

Setrvání hlasu Miloše Zemana ve veřejné debatě dle Škromacha nahrává například i nedávné otevření jeho kanceláře. „Zemanova poslední vyjádření k neschopnosti vlády premiéra Fialy a jeho podobné výroky určitě nebudou jediné,“ konstatoval bývalý ministr. Narážel tím na vyjádření bývalé hlavy státu v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes, kde se dřívější předseda ČSSD obul především do předsedy vlády Fialy a ministra financí Zbyňka Stanjury (oba ODS). Předmětem jeho výtek bylo hlavně nezvládnutí inflace a chyby v přípravě rozpočtu. Premiér se následně proti kritice ohradil.

ČTĚTE TAKÉ: Hádka mezi Zdechovským a Piráty nabírá na obrátkách. Padají slova o sprostém chování

Celý rozhovor se Zdeňkem Škromachem, kde hodnotí rovněž působení Zemanových poradců z Hradu nebo jeho dřívější legendární výstupy ve Sněmovně, si můžete poslechnout ve výše přiloženém videu.

Tagy: