reklama

Nedostali jste dárek podle představ? Vrácení je složitější do kamenného obchodu

Možná, že i vy jste ve Štědrý den pod stromečkem našli nevhodný dárek. Pokud byste ho chtěli vrátit, nebo vyměnit, máte pořád šanci. Neměli byste ale otálet příliš dlouho.

reklama

Pokud jste dárek koupili přes internet, máte ze zákona na vrácení 14 dnů. Vrátit ale nemůžete vše. Ze zákona není možné vrátit zboží, které je nevratné z hygienických důvodů, třeba kartáček, to stejné platí v případě lístků do kina nebo divadla. Nedají se vracet zakoupené zájezdy či zboží upravené na míru.

Dárek je nejspolehlivější vrátit osobně. Často je ale možné využít i poštu. Počítejte ale s tím, že pravděpodobně vždy nemusíte dostat zpět peníze, ale dárkový poukaz.

„Stačí pouze rozbalené, nebo nepoškozené, nebo nepoužívané zboží přinést na kteroukoli z našich poboček a tam ten ‚netrefený dárek‘ vyměníme za poukaz a nebo za cokoli jiného z našeho sortimentu,“ uvedla mluvčí internetového obchodu Alza Danila Chovancová.

Někteří lidé ale raději pomlčí a dárek si prostě nechají. „Když dostanu nevhodný dárek, tak to neřeknu a nechám si ho a dělám, jakože se mi líbí,“ uvedla v anketě CNN Prima NEWS jedna z obdarovaných.

„Pokud je to opravdu nevhodný dárek a vím, že ho nepoužiju, tak to řeknu v nějaké hezčí formě a vrátím ho,“ řekl další. Pokud ale koupíte dárek v kamenném obchodu, vrácení může být složitější. Ze zákona zde zákazník nemá právo na reklamaci bez udání důvodu.

Podle zkušeností jednoho z českých eshopů lidé vrací nejčastěji oblečení a hračky. „Tyto dvě kategorie tvoří dvě třetiny vráceného zboží po Vánocích. Nejméně se naopak vrací sportovní potřeby. Nejčastěji udávaným důvodem je, že se jim dárek pod stromečkem sešel dvakrát, nebo u oblečení nesedí velikost,“ řekla mluvčí internetového obchodu Mall Pavla Hobíková.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Šinkora: Komu je blbě, ať zůstane doma. Omikron napadne všechny, testování bych zrušil

V pondělí začala platit nová protiepidemická opatření, kterými chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit přítomnosti covidové varianty omikron. Mimo jiné se vrací povinné plošné testování v zaměstnáních. To kritizují někteří odborníci včetně biochemika Zdeňka Hostomského či imunologa Jiřího Šinkory. Podle něj testování nemá smysl, protože omikron infikuje celou populaci tak jako tak.

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama