reklama

Drzý zloděj se dvakrát vloupal do stejné trafiky. Odnesl si zboží za 200 tisíc

Neznámý zloděj se během dvou týdnů dvakrát vloupal do stejné trafiky v Brně. Pokaždé přitom musel překonat několik dveří. Postupně si odnesl zboží za téměř 200 tisíc korun a teď po něm kvůli tomu pátrají jihomoravští policisté.

reklama

Pokaždé si pro svoji loupežnou výpravu vybral brzké ranní hodiny a vždy byl úspěšný. Kamery natočily maskovaného muže už ve chvíli, kdy se nejprve snažil dostat do obchodního centra. Na záběrech je jasně vidět, že pachatel si bez problémů otevřel dveře a dostal se dovnitř. Druhé, skleněné dveře u trafiky následně rozbil kladívkem.

„V té trafice se zaměřoval především na cigarety, různé předplatní kupony, jízdenky. Domníváme se, že jde o jednoho pachatele, který si chodí do trafiky jako do samoobsluhy,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

V prvním případě přitom zloděje vyrušil alarm, jinak by způsobil ještě větší škodu. „Stihl si vzít jenom pár kartonů, nešel ani do pokladny, to už fakt nestihl,“ popsala prodavačka v trafice.

Policisté po pachateli zatím marně pátrají a teď proto žádají veřejnost o pomoc. „I když k vloupání došlo v nočních, respektive brzkých ranních hodinách, mohl muže někdo potkat, vidět, jak táhne těžkou tašku s kradeným zbožím,“ doplnil Chaloupka.

Pokud máte k těmto srpnovým vloupáním do trafiky v nákupním centru v Brně-Bohunicích jakékoliv informace nebo poznatky, nenechávejte si je pro sebe a volejte linku 158. Využít můžete i naši krimilinku 603 299 700.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo v Česku 11 984 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. V zemi je nyní více 113 tisíc nakažených. Počet úmrtí celkem je už 1619. V zemi ode dneška platí povinnost nosit roušky i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Nemocnice budou nové nakažené hlásit do systému už do hodiny. Kabinet oznámí další zpřísnění.

Domácí

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Celé řadě českých restaurací a hospod, které nevyužívají výdejní okénko, kvůli pandemii koronaviru a opatřením hrozí, že se jejich pivo v tancích a sudech může do znovuotevření zkazit. V takovém případě by musely pivo vylít do kanalizace. S pomocí ovšem přicházejí některé velké pivovary. Ty totiž plánují restauracím prošlé pivo kompenzovat. Pivovary zároveň chtějí restauracím pomoci i v dalších směrech – včetně těch, které k výdeji z okénka přistoupily.

Koronavirus

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Ve středu v Česku vstupují v platnost další opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Nově platí povinnost nosit roušky i venku či v autech, byť za určitých podmínek. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly však tato opatření nebudou stačit k tomu, aby se zabránilo přesažení kapacit nemocnic, které je podle něj nevyhnutelné. Ve hře tak jsou i další opatření, o kterých bude vláda jednat již ve středu ráno.

reklama
Deset let od exemplárních trestů pro žháře: Popálená Natálka má pořád v očích hrůzu
Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan
Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost
Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama