CNN Prima News důvěra

důvěra

Výpis příspěvků ke štítku „důvěra“

Další epidemie může být za rohem, varuje Červený kříž. Jak se poučit z covidu?

5. února 2023 06:54

Žádná přírodní katastrofa si v historii nevyžádala tolik obětí, jako pandemie koronaviru. Počet obětí se celosvětově odhaduje na 6,5 milionu. Ve své zprávě to uvádí Mezinárodní Červený kříž (IFCR). Generální ředitel humanitární organizace navíc varoval, že další epidemie může být za rohem a svět na ni není připraven. Představil proto sadu doporučení, kterými by se státníci měli řídit, aby dopady budoucí katastrofy eliminovali. O jakou pandemii by mohlo jít, představitel IFCR nespecifikoval.

Lidé podle průzkumu nejvíce věří Babišovi, Okamurovi a Zemanovi. Jak si stojí premiér Fiala?

3. února 2023 15:14

Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) z přelomu loňského a letošního roku mu důvěru vyslovilo 45 procent dotázaných. Druhým nejdůvěryhodnějším je šéf SPD Tomio Okamura, kterému věří 43 procent lidí. Následuje prezident Miloš Zeman se 35 procenty a premiér Petr Fiala (ODS) se 34 procenty.

GLOSA: Spolu a Piráti hrají v Praze bizarní divadlo. Vzájemná nenávist dostane k moci ANO

8. prosince 2022 15:58

Vyjednávání o nové pražské koalici po několika měsících selhalo. Přestože všechny strany vládní koalice tvrdily, že chtějí spolupracovat, bylo od počátku vyjednávání jasné, že skutečná touha domluvit se, neexistuje. Podat ruku si tak mohou jak exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS), tak dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti), jelikož k moci dostanou jimi kritizované hnutí ANO. Kvůli vzájemné nevraživosti tak těžce hazardují s důvěrou voličů demokratických stran.

8 tipů bezpečnostního experta, jak zvládnout digitální výchovu

20. listopadu 2022 07:00

Návod, jak být dokonalým rodičem, neexistuje. Ovšem rady, jak být dobrým digitálním rodičem, ty už se najít dají. O základní pravidla, kterých je třeba se držet, se s námi podělil Pavel Košek, šéf korporátní komunikace ve společnosti Huawei a především odborník na online bezpečnost. Tématu, jak seznámit ty nejkřehčí uživatele s digitálním světem, a přitom je udržet v bezpečí, se věnuje už řadu let. Čtěte jednoduchý přehled, který vám nezabere příliš času a přitom poskytne vše, co je nutné vědět.

Zdravá míra používání chytrých technologií aneb jak rozpoznat jejich škodlivost?

19. listopadu 2022 07:00

Snad každého rodiče při pohledu na děti trávící čas s chytrými technologiemi napadne stejná obava – ze závislosti na nich. I to je jedním z důvodů, proč se obvykle své potomky zdráháme pustit k nim blíž. Byla by ale chyba zvídavou mysl nejmladších členů domácnosti držet daleko od moderní techniky, která je stejně obklopuje, kamkoli se vrtnou, a dříve nebo později si k ní cestu najdou. Jak tedy zajistit, aby děti přistupovaly k online světu se zdravou mírou a co nás spolehlivě upozorní, že už mohou škodit? O problému jsme mluvili s odborníkem na online bezpečnost Pavlem Koškem.

Dítě jako oběť nástrah internetu: Jak situaci řešit? Netrestejte, říká odborník

18. listopadu 2022 07:16

Nástrah na nezkušené uživatele v kyberprostoru číhá celá řada. K těm nejzávažnějším patří kybergrooming, sexting, kyberšikana či online hecování. Slýcháme o nich dnes a denně, jak ale reagovat, pokud reálné nebezpečí potká i naše dítě? Odborník na online bezpečnost Pavel Košek radí jednoznačně: Jednat je třeba okamžitě, nikdy však na vlastní pěst. Vždy je potřeba obrátit se na zkušené specialisty. Další zásadou, kterou je podle něj ve vypjatých chvílích potřeba mít na paměti, je, že děti v případě selhání netrestáme.

Češi se bojí své finanční situace nejvíce v historii. Strach překonává i světovou krizi

24. října 2022 11:07

Důvěra v českou ekonomiku se popáté za sebou snížila. V říjnu klesla o 0,3 bodu na hodnotu 89,8 bodu a pod 90 bodů se dostala poprvé od loňského března. Menší důvěře se těší u podnikatelů a u spotřebitelů. V případě spotřebitelů prohloubila své minimum od počátku zjišťování v lednu 2003. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle hlavního ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandy se Češi bojí více než během světové finanční krize před třinácti lety.