CNN Prima News důvěra

důvěra

Výpis příspěvků ke štítku „důvěra“

Trpké prozření Čechů: Důvěra v ekonomiku letos poprvé klesá. Experti ukázali na viníka

Spotřebitelé přestávají věřit v pozitivní vývoj české ekonomiky. Dokládají to čísla Českého statistického úřadu. Podle analytiků tím řada domácností reaguje na opětovné zdražování potravin a skutečnost, že ceny energií nebudou dále zlevňovat. Roli hraje i zjištění, že předcovidové ceny už se nevrátí. Nejhorší nálada pak panuje v souvislosti s průmyslem. Firmy totiž trápí problémy se zakázkami.

Drogy ve Sněmovně jsou naprostý bizár. To jsme všichni poslanci feťáci? ptala se Decroix

Běžné užívání kokainu ve Sněmovně je naprostý bizár. Když jsem se stala poslankyní, tak jsem si zvykala na to, že jsme podle lidí zloději, mafiáni. Teď budeme ještě všichni řešit, že jsme feťáci? V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to uvedla místopředsedkyně ODS Eva Decroix. Diskuze o testování všech poslanců s cílem najít toho, který si mohl loni v lednu na toaletách ve Sněmovně vzít kokain, jí přijde absurdní. „Když bude mít někdo příště AIDS, tak se také budu muset testovat? Prosím vás, klid,“ apelovala.

Prezidentovi Pavlovi věří stále méně lidí, ukázal průzkum. Oblíbenější je u mladých

Důvěra v prezidenta Petra Pavla klesla, stále je ale nadpoloviční. Krátce po nástupu do funkce loni v květnu mu věřilo 60 procent lidí v Česku, letos 53 procent. Více mu důvěřují mladí lidé než staří, vyplývá z průzkumu, jehož výsledky poskytla agentura STEM. Pavlovi nadále věří výrazně více lidí než jeho předchůdci Miloši Zemanovi na konci jeho mandátu.

KOMENTÁŘ: Langšádlová je pryč, problémy TOP 09 to ale vůbec neřeší. Kdy půjde Pekarová?

Ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová z TOP 09 rezignovala. Podle svých vlastních lehce ironických slov neměla dost lajků pod příspěvky na sociálních sítích. Také prý nemá důvěru své strany. Tento bod její rezignace je docela pozoruhodný: odcházet proto, že nemám důvěru strany, která přitom také žádnou důvěru nemá – není to legrační? Je. Zvláště pokud uvážíme, že odpověď na otázku, proč TOP 09 žádnou důvěru nemá, rozhodně nezní, „protože Langšádlová“.

Fiala není silný lídr a voliči ho trestají, říká k nedůvěře Schmarcz. Popsal premiérovy chyby

Proč je podle průzkumu premiér Petr Fiala (ODS) nejméně důvěryhodným politikem? Podle komentátora CNN Prima NEWS Martina Schmarcze jsou na vině zklamaní voliči vládní koalice. Příznivci liberálních stran dokonce konzervativce – mezi něž se ODS řadí – nenávidí. „Voliči ho považují za slabého lídra, tak to prostě je,“ podotkl na CNN Prima NEWS. Zmínil také, proč si prezident Petr Pavel drží nejvyšší důvěru mezi občany i to.

Fiala je nejméně důvěryhodným politikem, nevěří mu 79 procent lidí. Nejlépe si vede Pavel

Premiérovi Petru Fialovi (ODS) podle průzkumu CVVM nedůvěřuje 79 procent lidí, což je nejvíce z domácích politiků. Naopak nejlépe si u českých občanů vede prezident Petr Pavel, kterému důvěřuje 54 procent lidí. Druhé místo náleží předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi s 46 procenty a třetí šéfovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi s 40 procenty. Do trojice nejdůvěryhodnějších politiků se tak neprobojoval nikdo ze současné vlády.

Nacher: Vláda má totalitní myšlení. Váš předseda je stbák a chcete mě školit? smál se Lochman

Vaše vláda má totalitní myšlení, získali jste pocit, že máte mít všechno, rozčílil se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda poslaneckého klubu Patrik Nacher (ANO) na dalšího hosta pořadu Ondřeje Lochmana ze STAN v reakci na úterní třaskavou schůzi Poslanecké sněmovny. Ta projednávala mimořádný bod bezpečnostní hrozby i v souvislosti s uniklým e-mailem Andreje Babiše (ANO), který se dožadoval informací o dětech ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti). „Pane kolego, vy máte za předsedu stbáka a chcete mě školit?“ odvětil místopředseda poslaneckého klubu starostů a člen sněmovního zahraničního výboru.

Na fakultě přišla o dceru, chce setkání s matkou střelce. Policii nevěřím, říká truchlící žena

Policie se snaží zakrýt vlastní pochybení v případu střelby na Filozofické fakultě UK, tvrdí Lenka Šimůnková, matka jedné ze zavražděných dívek z univerzity. V rozhovoru pro MF DNES zároveň uvedla, že na muže zákona má stále mnoho otázek, policii již nevěří a podpořila by vznik parlamentní vyšetřovací komise. Chtěla by se setkat i s matkou střelce. Policie příbuzným obětí poskytuje veškeré informace, které může, sdělil CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jan Daněk.

KOMENTÁŘ: Právnička připravila klienty o 150 milionů. Co dělat, abyste o své peníze nepřišli

Advokáti řeší velký průšvih. Jejich nyní již bývalá kolegyně advokátka Hana Suková zpronevěřila 153 milionů korun svých klientů, jež měla v úschově. Pravděpodobnost, že se vám něco takového stane, je sice velmi nízká, kolem půl promile, ale i tak logicky děsí. Co proti okradení můžete tedy dělat? Co byste si měli ohlídat a co dělá či dělat může Česká advokátní komora (ČAK), aby se takovým případům zabránilo?