reklama
CNN Prima News financování

financování

Výpis příspěvků ke štítku „financování“

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Další trest pro pražského imáma: Za pomoc k teroristickému útoku dostal 14,5 roku

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh si za pomoc k teroristickému útoku a financování terorismu odpyká 14,5 roku ve vězení. Muž v úterý uzavřel se státním zástupcem dohodu o vině a trestu, kterou následně potvrdil pražský městský soud. Shehadeh byl již loni pravomocně odsouzen za podobné činy k desetiletému trestu, úterní rozhodnutí ho tedy o 4,5 roku prodlužuje.

Hnilička hrubě pochybil a měl by odstoupit i z NSA, říká poslanec Jakub Janda

Zaspali jsme dobu –⁠ a nejen u skoků na lyžích, ale u celého českého sportu, uvedl v pořadu Nový den CNN Prima NEWS šéf Úseku skoku na lyžích a poslanec Jakub Janda (ODS). Úsek podle něj nebyl při jeho nástupu v moc dobrém stavu a skokanská infrastruktura je bídná. Účast šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky na oslavě Petra Bendy označil za hrubé pochybení: „V jeho funkci jiná cesta než odstoupení není.“

Hnilička trvá na tom, že postaví 40 zimních stadionů, přestože o ně obce nestojí

Národní sportovní agentura (NSA), která se měla stát „malým ministerstvem sportu“, se podílela mimo jiné na projektu vybudování 40 zimních stadionů v obcích po celé republice. Řada z nich však o tyto stadiony nestojí. Pro Milana Hniličku, šéfa NSA, který se zodpovídá přímo premiérovi, je však určující názor sportovců. „Zajímá mě, co chce sport, je to stabilnější prostředí než to politické“, řekl v pořadu CNN Prima NEWS K věci.

Dostavba Dukovan: Babiš změnil názor kvůli Unii, tvrdí vládní zmocněnec

Kabinet ANO a ČSSD na konci dubna přijal smlouvu mezi vládou a společností ČEZ o dostavbě jaderného bloku elektrárny Dukovany. Přístavbu zaplatí ze 70 procent stát, tuto variantu přitom premiér Andrej Babiš dříve odmítal. „Názor změnil kvůli podmínkám Evropské komise,“ tvrdí stálý zmocněnec vlády pro jadernou energetiku a bývalý generální ředitel ČEZu Jaroslav Míl.

Trump hrozí zastavit financování WHO. Organizace by tak přišla o pětinu rozpočtu

Prezident USA Donald Trump v pondělí večer pohrozil, že trvale zruší financování Světové zdravotnické organizace (WHO), pokud do 30 dnů neprokáže „zásadní změny“ ve svém fungování. V dopise adresovaném šéfovi WHO Tedrosovi Adhanomovi Ghebreyesusovi navíc uvedl, že Spojené státy zváží své členství v této organizaci. Vadí mu zejména „znepokojující nedostatek nezávislosti“ na Číně. Pokud by Trump své hrozby splnil, WHO by přišla zhruba o 22 procent svých finančních zdrojů.

USA zastavily financování WHO. Podle Trumpa neříká pravdu o koronaviru

Americký prezident Donald Trump naplnil své výhrůžky z minulého týdne a uzavřel přívod peněz pro Světovou zdravotnickou organizaci (WHO). Podle Trumpa WHO v případě koronaviru nepostupovala nezávisle a přijímala slova čínské propagandy bez jakéhokoliv ověření, i když už v té době existovaly důkazy, že se nemoc COVID-19 přenáší z člověka na člověka. Vlády jednotlivých zemí tak nedostaly pravdivé informace o skutečném nebezpečí, což znamenalo, že se Spojené státy americké nemohly na pandemii dostatečně připravit.

reklama