CNN Prima News financování

financování

Výpis příspěvků ke štítku „financování“

PŘEHLEDNĚ: Miliony sem, miliony tam. Za kampaň utrácí nejvíce Pavel, jak si vedou ostatní?

20. listopadu 2022 05:11

Do prezidentských voleb zbývají poslední dva měsíce a uchazeči o Pražský hrad startují horkou fázi kampaní. Někteří prezidentští adepti jdou do boje opatrně a šetří s omezenými finančními prostředky, jiní už naopak stihli utratit miliony korun za propagační materiály či administrativu. Několik zájemců si ovšem ještě ani nezaložilo volební konta, kvůli čemuž se mohou dostat do maléru. Podívejte se na přehled transparentních účtů uchazečů o Pražský hrad.

PŘEHLEDNĚ: Prezidentským kandidátům tečou na účty haléře i miliony. Kdo jim posílá peníze?

12. listopadu 2022 05:26

Začíná ostrá fáze prezidentských kampaní. Uchazeči o Pražský hrad inkasují na svých transparentních účtech jak milionové částky, tak drobné haléře. Některé kandidáty finančně podpořili významní podnikatelé, akademici či bývalí politici. Co všechno lze z jejich transparentních účtů vyčíst, jakými prostředky momentálně disponují a kolik peněz už stihli utratit? Podívejte se na přehled redakce CNN Prima NEWS.

Matematika války, která stojí miliardy. Rusko ztrácí 30krát více vojáků než Ukrajinci

28. února 2022 06:29

Analytici po celém světě hodnotí nečekaně tvrdý odpor Ukrajinců, kteří působí invazivním jednotkám Ruska těžké ztráty. I kdyby byly ukrajinské zprávy o zabitých ruských vojácích lehce nadnesené, jde z hlediska vojenské matematiky o naprostý debakl Moskvy. „Mírová mise“ se totiž pro mladé ruské vojáky proměnila v krvavou lázeň.

Zbraně na Ukrajinu nebo vyloučení Ruska ze SWIFT. EU schválila další sankce

27. února 2022 21:43

Evropská unie uzavře v reakci na ruský útok na Ukrajinu vzdušný prostor pro všechna ruská letadla, včetně soukromých letounů ruských oligarchů. Evropský blok bude také poprvé společně financovat dodávky zbraní mimounijní zemi, kterou je Ukrajina. Shodli se na tom v neděli ministři zahraničí členských zemí, kteří odsouhlasili třetí balík sankcí proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Sankce rozšířili také na „spolupachatele“ Bělorusko.

Jak na výhodnější hypotéku? Tlačte na banku, oslovte konkurenci či finanční poradce

21. února 2022 05:29

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů rostou nejrychleji za několik dekád. Není vyloučeno, že letos překonají rekord z roku 2008, kdy se blížily šestiprocentní úrovni. To je pohroma pro domácnosti, které o hypotéku žádají nově nebo kterým letos končí fixace úrokové sazby. Jak se nenechat zahnat do kouta a říci si o lepší podmínky?

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

20. ledna 2022 22:13

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra vnitra Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Že dá Farský plat neziskovkám, nic neřeší. Je to lakování na růžovo, míní politolog

17. ledna 2022 07:47

Kauzu kolem poslance Jana Farského (STAN) podle politologa a sociologa Jana Herzmanna nevyřeší fakt, že se vzdal poslaneckého platu ve prospěch neziskových organizací. „Někomu to vadit bude, někomu ne. Nic to ale neřeší, je to lakování na růžovo,“ uvedl v pořadu Partie Plus. Hostem pořadu byl i politolog Vladislav Cabada který doplnil, že si Farský odletem do USA uzavřel některé politické perspektivy.

Poslanec STAN: Farského cesta? Není to šťastné, osobně bych si nedovolil jet

14. ledna 2022 21:33

Stáž 1. místopředsedy hnutí STAN Jana Farského na univerzitě v USA není šťastná. Na tom se shodli hosté pátečního pořadu Divoká karta. Tomáš Müller, poslanecký nováček z hnutí STAN, svého kolegu nešetřil a prohlásil, že by si to osobně krátce po volbách nedovolil. Farský nadále plánuje do Spojených států na prestižní stipendium odjet.

Opozice nemá sílu jít vládě po krku. Za Babiše byly kauzy horší, myslí si politologové

14. ledna 2022 16:37

Jednání, které předcházelo hlasování o důvěře vlády, trvalo dlouhých 23 hodin. Politolog Pavel Šaradín protahování a zdlouhavou kritiku vlády označil za zbytečnou. Podle něj současná opozice novou vládu před koncem jejího období nezničí. „Když vezmu všechny proměnné, nemá opozice dostatečnou sílu jít vládě po krku, aby ji dokázala rozleptat. Pokud by měla skončit, tak vlastními chybami,“ uvedl v pořadu Zprávy Plus.