CNN Prima News financování

financování

Výpis příspěvků ke štítku „financování“

Stát chce brát z cizí kapsy, stěžují si samosprávy. Odmítají platit nepedagogické pozice

Slova vlády, včetně členky Sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Renáty Zajíčkové (ODS), že by se financování části nepedagogických pozic mohlo přenést na zřizovatele, rozčílila hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu (SLK). Podle něj je naprosto neuvěřitelné, že se o něčem takovém veřejně hovoří, aniž by to bylo dopředu projednáno se samosprávami. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Výzkumníci se bouří: Vláda chce zotročit vědu, hrozí likvidace. Je to skličující

Kabinet Petra Fialy (ODS) pobouřil stovky českých vědců. Uniklá chystaná novela z resortu ministryně Heleny Langšádlové (TOP 09) podle nich drasticky zasáhne do fungování vědeckých institucí. Obávají se zpolitizování výzkumu, rozprodávání majetku i úplné likvidace. Kvůli chabé komunikaci ze strany vlády začali sepisovat petici. „Je to skličující. Poslední dobou nedělám nic jiného, než že počítám peníze. Místo přemýšlení nad vědou přemýšlíme, jak přežijeme,“ řekl redakci CNN Prima NEWS popularizátor vědy a mezinárodně uznávaný botanik Roman Pavela. Ministryně Langšádlová nařčení z chybějící komunikace odmítla.

Porušili STAN slib? Zakázali si dary od firem, v říjnu od nich ale dostali přes milion korun

Nebudeme přijímat žádné dary od firem, dokud se neprojedná novela zákona, prohlašovalo hnutí STAN na začátku loňského roku. Svůj slib poctivě dodržovalo osm měsíců, než v říjnu přistálo na účet přes milion korun od pěti právnických osob – včetně společnosti, jejíž majitel se stal ředitelem městské společnosti, napsal deník MF DNES. Hnutí argumentuje, že návrh novely předložilo už na srpnovém jednání vlády, ta k němu zaujala neutrální stanovisko a poslala ho do Sněmovny.

Rušení pošt? Nechápu, čemu se všichni diví. Vláda se jen chová pravicově, říká exministr vnitra

Nevidím nic zvláštního na tom, že vláda pobočky České pošty ruší. Přirozeně se coby pravicová vláda také tak bude chovat. Nevím, čemu se dneska všichni diví. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr vnitra Martin Pecina. Podotkl, že se stát snaží poštu udržet zejména z toho důvodu, aby lidé v každé malé vesnici měli přístup ke státní správě.

PŘEHLEDNĚ: Miliony sem, miliony tam. Za kampaň utrácí nejvíce Pavel, jak si vedou ostatní?

Do prezidentských voleb zbývají poslední dva měsíce a uchazeči o Pražský hrad startují horkou fázi kampaní. Někteří prezidentští adepti jdou do boje opatrně a šetří s omezenými finančními prostředky, jiní už naopak stihli utratit miliony korun za propagační materiály či administrativu. Několik zájemců si ovšem ještě ani nezaložilo volební konta, kvůli čemuž se mohou dostat do maléru. Podívejte se na přehled transparentních účtů uchazečů o Pražský hrad.

PŘEHLEDNĚ: Prezidentským kandidátům tečou na účty haléře i miliony. Kdo jim posílá peníze?

Začíná ostrá fáze prezidentských kampaní. Uchazeči o Pražský hrad inkasují na svých transparentních účtech jak milionové částky, tak drobné haléře. Některé kandidáty finančně podpořili významní podnikatelé, akademici či bývalí politici. Co všechno lze z jejich transparentních účtů vyčíst, jakými prostředky momentálně disponují a kolik peněz už stihli utratit? Podívejte se na přehled redakce CNN Prima NEWS.

Zbraně na Ukrajinu nebo vyloučení Ruska ze SWIFT. EU schválila další sankce

Evropská unie uzavře v reakci na ruský útok na Ukrajinu vzdušný prostor pro všechna ruská letadla, včetně soukromých letounů ruských oligarchů. Evropský blok bude také poprvé společně financovat dodávky zbraní mimounijní zemi, kterou je Ukrajina. Shodli se na tom v neděli ministři zahraničí členských zemí, kteří odsouhlasili třetí balík sankcí proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Sankce rozšířili také na „spolupachatele“ Bělorusko.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra vnitra Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.