reklama

Flegr se objevil v Griffinových. Jak evoluční biolog komentoval svou fotku v seriálu?

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr se objevil v posledním díle americké animované komedie Griffinovi (v originále Family Guy) z produkce televize Fox. Na obrazovkách se český vědec, respektive jeho portrét, objevil díky svému výzkumu parazitárního onemocnění toxoplazmózy.

reklama

Biolog se mihl v nedávno odvysílané epizodě z 19. série, konkrétně šlo o díl s podtitulem „Familly Cat“. Ke zvěčnění Flegra došlo během diskuze mezi sousedem Griffinových Glennem Quagmirem a mluvícím psem Brianem, která se v jednom momentě stočila k toxoplazmóze a jejích účincích na člověka.

„Kočky někdy mají postranní úmysly. A když pak najdou tu správnou osobu, tak ji zotročí, aby je poslouchala po zbytek života,“ vysvětluje Quagmire, podle něhož se tak děje toxoplazmózou skrze kočičí trus.

„Dokáže to pobláznit lidi. Fakt to existuje, objevil to tenhle týpek,“ pokračuje Quagmire a vytáhne fotku českého vědce, pod nímž ještě visí nápis „opravdový chlap“. „Panebože,“ zvolá nato pes Brian, možná i v reakci na Flegruv ikonický účes. Přítomnost vědce pobavila mnohé české fanoušky seriálu, na jeho přítomnost upozorňují na sociálních sítích.

Jaroslav Flegr, který působí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, je pevně spjat právě s výzkumem toxoplazmózy. Nebezpečný parazitický prvok napadá jak lidi, tak zvířata, projevy nemoci ale nejsou povětšinou příliš viditelné.

Určitým indikátorem bývá prudká změna nálad či prouhloubení psychických poruch. Nejčastěji se prvok dostává na člověka právě z trusu koček domácích, kolem kterých se točí prakticky celá nejnovější epizoda.

Samotného Flegra jeho portrét v seriálu potěšil. „Rád si ze sebe dělám legraci a fotka mě pobavila,“ řekl pro CNN Prima NEWS s tím, že mu ji poslali jeho studenti ihned po zhlédnutí epizody. „Okamžitě jsem jim vynadal, že nemají koukat na americké seriály, ale analyzovat data,“ dodal s úsměvem.

K tématu

Tagy: kočka věda televize seriál USA Jaroslav Flegr

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Aktuální ostrá kampaň, kterou rozjel premiér Andrej Babiš (ANO) proti Pirátům, je podle zkušené političky ODS Miroslavy Němcové pouze zahřívací kolo. Finále očekává až měsíc před volbami. Útoky na Piráty ze strany Babiše chápe. Vyhodnotil si podle ní to, že koalice Pirátů a STAN je jeho nejsilnější soupeř, a snaží se ho pošpinit. Na koalici Spolu Babiš zatím nijak výrazněji neútočí.

EURO 2021

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo

Prozatímní hvězda probíhajícího Eura? Patrik Schick. Tři góly na mistrovství Evropy má v tuto chvíli jen Cristiano Ronaldo. Ale hlavně – nikdo jiný se netrefil tak parádně jako český útočník proti Skotsku. V duelu s Chorvatskem pak zase ukázal pevné nervy, když si vzal i s krvácejícím nosem po direktu loktem od Dejana Lovrena míč a proměnil penaltu. Připomeňme si, jaká byla dosavadní fotbalová cesta zářícího 25letého muže.

Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat
Královna zveřejnila dojemný snímek s milovanými muži. Fanoušky chytil za srdce
Tenistce ruply nervy. Ve frustraci se poškrábala na krku tak, že ji museli ošetřit
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama