Úřad práce zruší desítky poboček. Přibývá napadení i výhrůžek zaměstnancům, říká ředitel
Franklin Delano Roosevelt
Výpis příspěvků ke štítku „Franklin Delano Roosevelt“
Krvavé dějiny atentátů na prezidenty USA: Od Lincolna po JFK, obětí byl i rodák z Kladna
Neúspěšný pokus o atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa znovu připomněl temné dějiny útoků na americké prezidenty a politiky. Ve čtyřech případech se útočníkům jejich dílo podařilo dotáhnout až do smrtícího konce. Jeden z neúspěšných atentátů na prezidenta Franklina Delano Roosevelta v roce 1933 nepřežil vedle sedící starosta Chicaga, český rodák Antonín Čermák.
Před katedrálou v New Yorku střílel muž ze dvou pistolí. Policie ho zabila
Newyorská policie zastřelila na schodech newyorské katedrály muže, který po nedělním vánočním koncertu pěveckého sboru začal střílet ze dvou pistolí. Podle policie nebyl kromě střelce nikdo další zraněn, uvedla agentura AP. Podle ní nebylo jasné, zda podezřelý střílel po lidech, anebo do vzduchu.
Trump: Mít hlavu vedle prezidentů na Mount Rushmore? Zní to jako dobrý nápad
Americký prezident Donald Trump zmínil, že mu vzhledem k tomu, čeho všeho dosáhl během svého prvního funkčního období, „zní jako dobrý nápad“, aby se objevil vytesán po boku čtyř bývalých amerických prezidentů na známém národním památníku Mount Rushmore. Uvedl to v příspěvku na Twitteru, v němž vyvracel zprávu The New York Times, že jeho tým kontaktoval guvernérku Jižní Dakoty s tím, aby byl Trump přidán na zmíněný památník vedle Washingtona, Jeffersona, Lincolna a Roosevelta.
Strach z upálení či staromládenectví: Vrtochy amerických prezidentů
Kdo použil označení Bílý dům jako první, kdo pobíral prezidentský plat 1 dolar a kdo byl starým mládencem? Přinášíme vám 10 nejzajímavějších faktů o amerických prezidentech.
Temná stránka amerických demokratů: Podporovali otrokářství a vyhlazování indiánů
Prezident USA již tradičně vychází z jedné ze dvou největších amerických politických stran – z demokratů nebo republikánů. Ač jsou demokraté dnes považováni za tu „liberálnější“ stranu, kterou spíše volí etnické menšiny, LGBT komunita a vzdělanější voliči, svou krutou historii nezapřou. Ve svých začátcích podporovali otrokářství a lynčování Indiánů. Velká změna nastala až za prezidenta Johna F. Kennedyho.
Churchill před osmdesáti lety vyburcoval Brity k vítězství. Johnson se jím inspiruje
Před osmdesáti lety pronesl britský premiér Winston Churchill svůj nejslavnější projev, jenž vešel do dějin pod symbolickým názvem „Krev, dřina, slzy a pot“. Zazněl na půdě dolní sněmovny 13. května 1940 – tři dny poté, co se stal premiérem a nahradil ve funkci Nevilla Chamberlaina. Současný premiér Boris Johnson se snaží právě Churchilla ve svých projevech napodobovat.
Proč Prahu neosvobodili Američané? Demarkační linie určila osud Československa
Poslední dny druhé světové války již ukázaly, že studená válka mezi mocnostmi už začala. Doplatilo na to Československo.