CNN Prima News Franklin Delano Roosevelt

Franklin Delano Roosevelt

Výpis příspěvků ke štítku „Franklin Delano Roosevelt“

Trump: Mít hlavu vedle prezidentů na Mount Rushmore? Zní to jako dobrý nápad

Americký prezident Donald Trump zmínil, že mu vzhledem k tomu, čeho všeho dosáhl během svého prvního funkčního období, „zní jako dobrý nápad“, aby se objevil vytesán po boku čtyř bývalých amerických prezidentů na známém národním památníku Mount Rushmore. Uvedl to v příspěvku na Twitteru, v němž vyvracel zprávu The New York Times, že jeho tým kontaktoval guvernérku Jižní Dakoty s tím, aby byl Trump přidán na zmíněný památník vedle Washingtona, Jeffersona, Lincolna a Roosevelta.

Temná stránka amerických demokratů: Podporovali otrokářství a vyhlazování indiánů

Prezident USA již tradičně vychází z jedné ze dvou největších amerických politických stran – z demokratů nebo republikánů. Ač jsou demokraté dnes považováni za tu „liberálnější“ stranu, kterou spíše volí etnické menšiny, LGBT komunita a vzdělanější voliči, svou krutou historii nezapřou. Ve svých začátcích podporovali otrokářství a lynčování Indiánů. Velká změna nastala až za prezidenta Johna F. Kennedyho.

Churchill před osmdesáti lety vyburcoval Brity k vítězství. Johnson se jím inspiruje

Před osmdesáti lety pronesl britský premiér Winston Churchill svůj nejslavnější projev, jenž vešel do dějin pod symbolickým názvem „Krev, dřina, slzy a pot“. Zazněl na půdě dolní sněmovny 13. května 1940 – tři dny poté, co se stal premiérem a nahradil ve funkci Nevilla Chamberlaina. Současný premiér Boris Johnson se snaží právě Churchilla ve svých projevech napodobovat.