reklama

Hasič těžký průběh nemoci COVID-19 zvládl. Kvůli následkům ale odešel z práce

Před pár dny odešel z hasičského záchranného sboru (HZS) v Jeseníku hasič Pavel A. Po 25 letech ve službě svou práci opustil kvůli nemoci COVID-19. Měl vážný průběh a kvůli následkům, které ho i po vyléčení provázejí, se sám rozhodl z práce odejít. Jeho kolegové se s ním ale řádně rozloučili.

reklama

V pondělí 28. prosince proběhlo v Jeseníku oficiální rozloučení s velitelem hasičů Pavlem A. Do hasičského sboru nastoupil v roce 1995. Jako vedoucí krajského informačního střediska se zasloužil o vybudování nového HZS okresu Jeseník v oblasti IT technologií a spojení, uvádí na svém facebookovém profilu HZS Olomouckého kraje.

Za svou službu u hasičů se podílel i na řešení následků povodní jak v roce 1997, tak 2009. Stejně tak pomáhal při jiných mimořádných situacích, ať už z pozice velitele jednotek, tak velitele požární stanice, kterou zastával od roku 2011.

„Bohužel se s největší pravděpodobností stal prvním příslušníkem HZS ČR, který končí služební poměr na vlastní žádost po prodělaném těžkém průběhu onemocnění COVID-19, kdy mu jeho současný zdravotní stav dále neumožňuje vykonávat službu u sboru,“ uvádí důvod hasiči.

Při nákaze Pavel A. doslova bojoval o život. „Žijeme ve složité době, v situaci, kdy jsme v začátcích hledání způsobu, jak účinně bojovat s tímto novým nebezpečím a neexistují ověřené způsoby léčení,“ citovali hasiči krajského ředitele Karla Koláříka. Všichni jsou však rádi, že se Pavel A. uzdravil, že se opět směje a může žít vesměs normální život.

Při loučení dostal Čestnou medaili

„Mrzí mě, že Pavlovo poslání u sboru, jehož smyslem je zachraňovat životy, končí. Nicméně jsem velmi rád a těší mě vidět znovu jeho úsměv. To, že je tu s námi, je pro jeho rodinu, nejbližší přátele a kolegy zcela jistě ten nejlepší vánoční dárek a obrovská úleva,“ uvedl Kolářík.

Při rozloučení se kolegové pro Pavla A. připravili poslední výjezd s požárním zásahem a překvapením. Za svou 25letou službu končící hasič obdržel od náměstka generálního ředitele pro řízení lidských zdrojů František Vavery jménem generálního ředitele Drahoslava Ryby Čestnou medaili HZS ČR. Tu obdržel za dlouholetou příkladnou činnost.

„Pavlovi přejeme do další etapy jeho ‚pohasičského‘ období zejména tolik potřebné zdraví, ať se jeho stav zlepší natolik, aby mohl opět kvalitně žít a přijímat radosti života se svými blízkými,“ dodal na závěr ředitel územního odboru Jeseník Jan Pastucha.

Tagy:

Hlavní zprávy

Expert: Zeman chce ukázat, že stále drží moc v rukou. Schůzky s ministry ale nic neposunou

Prezident Miloš Zeman chce po své indispozici ukázat, že stále drží moc v rukou, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Hlava státu se bude následující dva týdny setkávat s kandidáty na ministry. Podle Klimeše je ale série schůzek zbytečně dlouhá a nic neposune. Navíc všichni čekají jen na schůzku s kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským (Piráti), s jehož nominací podle spekulací Zeman nesouhlasí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

reklama

Domácí zpravodajství

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

reklama