reklama

Hasič těžký průběh nemoci COVID-19 zvládl. Kvůli následkům ale odešel z práce

Před pár dny odešel z hasičského záchranného sboru (HZS) v Jeseníku hasič Pavel A. Po 25 letech ve službě svou práci opustil kvůli nemoci COVID-19. Měl vážný průběh a kvůli následkům, které ho i po vyléčení provázejí, se sám rozhodl z práce odejít. Jeho kolegové se s ním ale řádně rozloučili.

reklama

V pondělí 28. prosince proběhlo v Jeseníku oficiální rozloučení s velitelem hasičů Pavlem A. Do hasičského sboru nastoupil v roce 1995. Jako vedoucí krajského informačního střediska se zasloužil o vybudování nového HZS okresu Jeseník v oblasti IT technologií a spojení, uvádí na svém facebookovém profilu HZS Olomouckého kraje.

Za svou službu u hasičů se podílel i na řešení následků povodní jak v roce 1997, tak 2009. Stejně tak pomáhal při jiných mimořádných situacích, ať už z pozice velitele jednotek, tak velitele požární stanice, kterou zastával od roku 2011.

„Bohužel se s největší pravděpodobností stal prvním příslušníkem HZS ČR, který končí služební poměr na vlastní žádost po prodělaném těžkém průběhu onemocnění COVID-19, kdy mu jeho současný zdravotní stav dále neumožňuje vykonávat službu u sboru,“ uvádí důvod hasiči.

Při nákaze Pavel A. doslova bojoval o život. „Žijeme ve složité době, v situaci, kdy jsme v začátcích hledání způsobu, jak účinně bojovat s tímto novým nebezpečím a neexistují ověřené způsoby léčení,“ citovali hasiči krajského ředitele Karla Koláříka. Všichni jsou však rádi, že se Pavel A. uzdravil, že se opět směje a může žít vesměs normální život.

Při loučení dostal Čestnou medaili

„Mrzí mě, že Pavlovo poslání u sboru, jehož smyslem je zachraňovat životy, končí. Nicméně jsem velmi rád a těší mě vidět znovu jeho úsměv. To, že je tu s námi, je pro jeho rodinu, nejbližší přátele a kolegy zcela jistě ten nejlepší vánoční dárek a obrovská úleva,“ uvedl Kolářík.

Při rozloučení se kolegové pro Pavla A. připravili poslední výjezd s požárním zásahem a překvapením. Za svou 25letou službu končící hasič obdržel od náměstka generálního ředitele pro řízení lidských zdrojů František Vavery jménem generálního ředitele Drahoslava Ryby Čestnou medaili HZS ČR. Tu obdržel za dlouholetou příkladnou činnost.

„Pavlovi přejeme do další etapy jeho ‚pohasičského‘ období zejména tolik potřebné zdraví, ať se jeho stav zlepší natolik, aby mohl opět kvalitně žít a přijímat radosti života se svými blízkými,“ dodal na závěr ředitel územního odboru Jeseník Jan Pastucha.

Tagy:
Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí
Rozhovor

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí

V ukrajinském Kyjevě bylo nalezeno tělo běloruského aktivisty Vitala Šyšova. Úřady prověří všechny verze úmrtí, včetně pokusu zamaskovat vraždu jako sebevraždu. Šyšov byl po emigraci z Běloruska šéfem nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá uprchlým Bělorusům hledat ubytování, práci a poskytuje jim právní poradenství. CNN Prima News mluvila s běloruským politologem žijícím v Polsku Pavelem Usovem. Ten je přesvědčen, že šlo o politickou vraždu.

Ekonom: Dva dny volna mohou být pro firmy likvidační. Rozdávání aut by bylo levnější

Premiér Andrej Babiš (ANO) nabádá firmy, aby svým zaměstnancům, kteří se nechají očkovat proti covidu, daly dva dny volna. Podle ekonoma Lukáše Kovandy se však jedná o příliš drahý špás. „S experty to nikdo nekonzultoval. Za mě je to příliš drahé opatření, které bude stát hodně peněz. Kdybychom v očkovací loterii rozdávali automobily, tak to bude daleko levnější,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Když fotbalistům během dovolené chutná. Neymar překvapil fanoušky svým břichem

Náročná sezona se mu protáhla skrze mistrovství Jižní Ameriky s názvem Copa América až do července. Až pak mohla superstar klubu Paris Saint-Germain vyrazit na dovolenou, kterou strávila s přáteli na španělském ostrově Ibiza. Z ní se na internetu objevily fotky, které odhalují, že Brazilec není v nejlepší fyzické formě. Fanoušci se do něj kvůli tomu trefují, stejně jako před pár týdny do jeho krajana a fotbalisty Arsenalu Williana.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

reklama