reklama

Hasiči v Břeclavi zasahovali u výbuchu v bytovém domě. Na místě byli dva zranění

Dva lidé se v úterý těžce zranili při výbuchu v bytě bytového domu v Břeclavi. Oba muži skončili s popáleninami v nemocnici. Policie ve spolupráci s hasiči evakuovala 30 lidí. Co bylo příčinou výbuchu a jaká vznikla škoda, vyšetřovatelé zjišťují.

reklama

Hasiči přijali v 11:45 oznámení o výbuchu a také požáru v ulici Na Zahradách. „Zatím nevíme, co přesně vybuchlo, následný požár ale nenastal. Uzavřeli jsme přívod plynu,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči na místo povolali statika, podle kterého je dům nadále obyvatelný, nikoliv ale zasažený byt.

Záchranná služba se na místě postarala o dva zraněné muže. Mluvčí záchranářů Michaela Bothová uvedla, že jsou těžce popálení. Jednoho z nich záchranáři převezli sanitkou na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice Brno, druhého transportovali letecky na řízené ventilaci do ostravské nemocnice.

Případem se zabývá policie. „Ve spolupráci s hasiči jsme provedli evakuaci 30 osob a záchranáři se na místě ujali dvou zraněných mužů. Zajišťujeme místo události pro práci hasičů a později, jakmile to okolnosti dovolí, budeme s odborníky zjišťovat okolnosti a příčiny výbuchu, uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama