Posiluje imunitu nebo dodává energii. Špatná příprava čaje ale může škodit zdraví
Helppes
Výpis příspěvků ke štítku „Helppes“
Autisté nachází pochopení u psů. Zájem o speciální pomocníky roste, pouto je jedinečné
S poruchou autistického spektra (ASD či PAS) se v Česku každý rok narodí až dva tisíce dětí. Co přesně ji způsobuje, není dosud zcela jasné. Autisté žijí ve světě, pro který má společnost velmi málo pochopení. Jediným prostředníkem mezi jejich vlastním, uzavřeným světem a okolím je často speciálně vycvičený asistenční pes. Díky němu jsou lidé s PAS schopni žít normální život a být méně závislí na svém okolí. Světový den porozumění autismu si připomínáme 2. dubna.
Víte, jak pečovat o svého čtyřnohého kamaráda, až udeří mrazy a venku napadne sníh?
Romantické vycházky a radovánky ve sněhu jsou potěšením nejen pro člověka, ale i pro jeho čtyřnohého přítele. Ten však nemá možnost se teple obléknout a dát si šálek čaje pro zahřátí. Jeho „zimní výbava“ zůstává stejná jako v jiných částech roku – jen čtyři tlapky a srst. Dohlédnout na to, aby mráz, sníh nebo chemický posyp psovi neublížil, musíte vy.
Hendikepy, které nejsou vidět, také existují: Kdo jsou asistenční psi?
Když se řekne vodicí pes, každý ví, komu tento pes pomáhá. Pokud ale řekneme asistenční pes, už je to náročnější. Lidi často napadne člověk s fyzickým postižením – na vozíku. Asistenční pes ale může pomáhat i s odhalením zvýšené hladiny cukru v krvi, s příchodem epileptického záchvatu, osobám s poruchami autistického spektra nebo třeba se sluchovým postižením. Dost často se jedná o „hendikepy“, které nejsou na první pohled vidět.
Těchto lidí je potřeba si moc vážit: Hledáme vychovatele pro budoucí asistenční psy
Máme pro vás tak trochu jinou inzerci. Ve třetím dílu pořadu Prima Mazlíček jsme nehledali domov zvířatům z útulků, ale hledáme vychovatele pro budoucí asistenční psy.
Zneužil hvězdný Eliáš práva znevýhodněných? Do letadla bral falešného asistenčního psa
Získal falešný certifikát pro svého psa, díky čemuž si mohl vzít mazlíčka na palubu letadla, jako by byl vážně nemocný či zdravotně postižený. Takovému podezření čelí jeden z historicky nejúspěšnějších českých hokejistů Patrik Eliáš. O případu informoval web iDnes.cz.
Pro diabetiky je pes více než čtyřnohý přítel. Pozná, kdy mají špatnou hladinu cukru
Rčení, že je pes nejlepším přítelem člověka, má pro některé lidi hlubší význam než pro jiné. Své o tom ví rodina Orságových, kterým ulehčuje život čtyřletá fena Eliška. Speciálně vycvičený signální australský ovčák pro diabetiky totiž dokáže u 12letého Tadeáška rozpoznat, kdy má příliš nízkou či vysokou hladinu cukru v krvi. Stejnou měrou hlídá i jeho mladšího bratra Štěpánka, který je též diabetik. Nedostatek i přebytek cukru přitom mohou kromě fyzických nežádoucích projevů silně ovlivnit vnímání a způsobit dokonce i bezvědomí či kóma se smrtelným následkem.
Na asistenční psy stát nepřispívá. Nejsou totiž oficiální kompenzační pomůckou
Neziskové organizace a někteří poslanci usilují o změnu zákona, podle kterého by se asistenční pes stal oficiálně kompenzační pomůckou. Hlavním důvodem je, že stát na ně handicapovaným v současnosti nepřispívá. Lidé také nemají nikde garantováno, že je s asistenčním psem pustí do veřejných prostor nebo dopravních prostředků.