reklama

Hledáte auto se slevou? Největší dnes dostanete u oblíbené značky Jamese Bonda

Koupit si auto, jaké vám budou sousedi závidět, a ještě notně ušetřit? Nic není nemožné. U supersportů je možné získat opravdu výrazné slevy, ovšem výsledná částka stejně není úplně nízká.

reklama

O některých značkách se říká, že jen co projdete dveřmi jejich dealerství, už získáváte procenta dolů z kupní ceny. Automobilky a jejich cenová politika jsou něco opravdu těžko čitelného a obecně platí, že čím je značka oblíbenější, tím si může dovolit větší marži a tedy i „hýbání“ finální cenou.

Se stupni vítězů tohoto žebříčku přišel americký portál Autoblog, který porovnal katalogové ceny vozidel s částkou, kterou zákazníci skutečně zaplatili. Jde o největší slevy nominální, ne procentní. To znamená, že sleva se porovnává jako konkrétní částka.

Aston v čele. Ale ne ten Bondův

Žebříčku kraluje Aston Martin DB11, britský gentleman, který se snad jako jediný z moderních modelů nedostal na stříbrné plátno jako Bondovo auto. A to přesto, že má 630 koní! Průměrná sleva na toto auto se v USA pohybuje na úrovni téměř 25 tisíc dolarů, takže za ušetřené peníze můžete koupit jedno velmi pěkné auto i manželce. Tedy pokud vám po zaplacení kupní ceny 177 tisíc dolarů ještě nějaké nikláky zůstanou...

Dalším autem, které stojí za povšimnutí, je Acura (nebo po našem Honda) NSX. V současné době moc exkluzivnějších japonských aut neexistuje. A přece – na NSX dostanete ve Státech průměrnou slevu 22 tisíc dolarů. Ve srovnání s DB11 ani není tak drahá. Díky slevě za ni lidé platí průměrně 137 tisíc dolarů.

Třetím do party je konečně evropský vůz, nepřekvapivě též supersport Audi R8. Sleva na letitý sporťák činí v průměru 18 tisíc dolarů. Základní cenovka je však i tak, podobně jako u DB11, dost vysoko. Průměrný zákazník zaplatí za svou R8 v konečném důsledku stále přibližně 175 tisíc dolarů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vyšetřování koryčanské tragédie pokračuje. Policie žádá veřejnost o záznamy výbuchu
Zlínský kraj

Vyšetřování koryčanské tragédie pokračuje. Policie žádá veřejnost o záznamy výbuchu

Policie žádá veřejnost o poskytnutí kamerových záznamů výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku. Dům explodoval ve středu 15. září. Neštěstí si vyžádalo život dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé včetně jejich dvou kolegů utrpěli zranění. Záznam, který má k dispozici redakce CNN Prima NEWS, můžete vidět v úvodním videu článku.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Ubránili bychom se Hitlerovi? Prohráli bychom za pár týdnů, ale čestně, říká historik

Otázka, kterou si pravidelně pokládají historici i česká veřejnost – ubránilo by se Československo silám nacistického Německa? Podle vojenského historika Eduarda Stehlíka by Adolf Hitler určitě vyhrál, tuzemští vojáci by se ale dokázali bránit několik týdnů. Pro CNN Prima NEWS ale dodal, že jde o irelevantní otázku, jelikož by se Československo v případě agrese zvenku pochopitelně bránilo. Takovou možnost ale nakonec ani nedostalo – nikdo nezaútočil.

reklama