reklama

Hledáte auto se slevou? Největší dnes dostanete u oblíbené značky Jamese Bonda

Koupit si auto, jaké vám budou sousedi závidět, a ještě notně ušetřit? Nic není nemožné. U supersportů je možné získat opravdu výrazné slevy, ovšem výsledná částka stejně není úplně nízká.

reklama

O některých značkách se říká, že jen co projdete dveřmi jejich dealerství, už získáváte procenta dolů z kupní ceny. Automobilky a jejich cenová politika jsou něco opravdu těžko čitelného a obecně platí, že čím je značka oblíbenější, tím si může dovolit větší marži a tedy i „hýbání“ finální cenou.

Se stupni vítězů tohoto žebříčku přišel americký portál Autoblog, který porovnal katalogové ceny vozidel s částkou, kterou zákazníci skutečně zaplatili. Jde o největší slevy nominální, ne procentní. To znamená, že sleva se porovnává jako konkrétní částka.

Aston v čele. Ale ne ten Bondův

Žebříčku kraluje Aston Martin DB11, britský gentleman, který se snad jako jediný z moderních modelů nedostal na stříbrné plátno jako Bondovo auto. A to přesto, že má 630 koní! Průměrná sleva na toto auto se v USA pohybuje na úrovni téměř 25 tisíc dolarů, takže za ušetřené peníze můžete koupit jedno velmi pěkné auto i manželce. Tedy pokud vám po zaplacení kupní ceny 177 tisíc dolarů ještě nějaké nikláky zůstanou...

Dalším autem, které stojí za povšimnutí, je Acura (nebo po našem Honda) NSX. V současné době moc exkluzivnějších japonských aut neexistuje. A přece – na NSX dostanete ve Státech průměrnou slevu 22 tisíc dolarů. Ve srovnání s DB11 ani není tak drahá. Díky slevě za ni lidé platí průměrně 137 tisíc dolarů.

Třetím do party je konečně evropský vůz, nepřekvapivě též supersport Audi R8. Sleva na letitý sporťák činí v průměru 18 tisíc dolarů. Základní cenovka je však i tak, podobně jako u DB11, dost vysoko. Průměrný zákazník zaplatí za svou R8 v konečném důsledku stále přibližně 175 tisíc dolarů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?
Koronavirus

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?

V neděli v Česku převládne varianta omikron, varoval již koncem uplynulého týdne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), zda je tomu tak, ukážou data z následujících dnů. Jedno je však jisté, omikronová vlna už v České republice nabírá na síle, což dokazují počty nově nakažených z posledních dní. Co tedy od nadcházející vlny očekávají čeští odborníci?

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?
Tenis

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Tenista prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později má přistát v rodném Bělehradě. Na CNN Prima NEWS můžete sledovat, jak byl 20násobný grandslamový šampion na domácí půdě přivítán.

Hlasování mezi polévkou a rizotem či čtení pejska a kočičky. Co padlo v nedělní Partii

Hlasování o důvěře vlády mezi polévkou a rizotem či ministři, kteří si nemohli ani odskočit na toaletu. Jaké nejlepší hlášky zazněly v nedělní Partii Terezie Tománkové? V první části debaty se střetl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s předsedou ČSSD Michalem Šmardou. Ve druhé části zase diskutovali místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN), bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob. A kritikou či ostrými slovy nešetřili.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

Z vyhnanství do kraje, kde je milován. Srbové natěšeně očekávají přílet Djokoviče

Na začátek roku 2022 rozhodně nebude Novak Djokovič vzpomínat v dobrém. Mise Australian Open se u neočkovaného tenisty zvrtla dávno před startem turnaje. Bylo mu sebráno vízum a u Australanů se stal od příletu veřejným nepřítelem. To u Srbů se status miláčka národa vzhledem ke strastem, které v posledních dnech prožil, ještě posílil. A deportované světové jedničce chtějí přichystat co nejlepší návrat do vlasti.

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

reklama

Domácí zpravodajství

Ministr Baxa položil funkci primátora Plzně. Nástupcem je dosavadní náměstek Šindelář

Novým primátorem Plzně se v pondělí stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama