CNN Prima News Hospodářská komora ČR

Hospodářská komora ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Hospodářská komora ČR“

Šokující, absurdní, likvidační. Organizátoři akcí a podnikatelé kritizují nová opatření

25. listopadu 2021 19:51

Nově oznámená vládní opatření jsou absurdní, diskriminační a pro některé i likvidační, zlobí se hned několik asociací a spolků. Kvůli omezení otevírací doby přijdou některé podniky o nejsilnější sezónu, na kterou se připravovaly po celý rok. MMnoz po několika lockdownech už nemají žádné rezervy a hrozí jim krach.

Hospody by mohly otevřít už na víkend. Vláda to nepovolí, na svá pravidla opět kašle

27. května 2021 05:09
Aktualizováno

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) se opět neřídí svými vlastními pravidly a nedodržuje balíčky pro rozvolňování. Pokud by vláda postupovala podle svého plánu, mohly by interiéry restaurací nebo sauny otevřít už na víkend, svatby by mohly být větší. Už dříve se vláda vykašlala na systém PES či covidový semafor. Všechny systémy si přitom vymyslela sama.

Kde je státní covid pas? Místo aplikace budeme do hospody chodit pořád jen s papírem

14. května 2021 06:37

V pondělí 17. května se mají otevřít zahrádky hospod a restaurací. Dát jídlo či pití si však na nich budou moci jen lidé s negativním testem, potvrzením o očkování nebo o prodělaném covidu. Pravidla ale budí vášně, protože jejich dodržování mají podle státu kontrolovat hospodští. Přitom by vše mohlo vyřešit jedno pípnutí mobilem. Kdyby…

Kdy půjdeme na pivo, do fitka nebo k holiči? Návrat k normálu uspíší speciální aplikace

29. března 2021 07:08

Čepované pivo, nějaký pěkný hadřík na sebe nebo sledování filmových novinek přímo v kině. Všední věci, které se v posledním půlroce staly pro Čechy doslova luxusem, by se zase brzy mohly stát realitou. Návrat života do normálu by mohla urychlit technologická novinka, na které pracují vývojáři Hospodářské komory České republiky.

Vláda šíří falešnou naději. Z průšvihu se nedostaneme, předpovídá Dlouhý

19. února 2021 16:33

Vláda se rozhodla obchody neotevřít, Hospodářská komora to respektuje, uvedl na páteční tiskové konferenci její prezident Vladimír Dlouhý. Upozornil, že to byl ale ministr obchodu a průmyslu Karel Havlíček (za ANO), kdo otevření obchodů od pondělí 22. února navrhl a tvářil se, že to vláda schválí. Šířil tak falešnou naději, která podnikatele podle Dlouhého naštve a vláda se pak nemůže divit, že lidé nebudou chtít stávající opatření dodržovat.