Hudební hvězda truchlí. Brutální útok Rusů na ukrajinskou Vinnycju zabil člena jejího týmu

Smutek a vztek opanovaly ukrajinskou hudební scénu. Jeden z členů týmu tamní zpěvačky Roxolany podlehl zraněním po čtvrtečním ruském raketovém útoku na kulturní centrum ve městě Vinnycja. Další je v kritickém stavu. V čase náletu se část pomocníků známé zpěvačky nacházela na hlavním náměstí, informuje web wiwibloggs.

Raketový útok na ukrajinské město Vinnycja odsoudil jako otevřenou teroristickou akci i prezident Zelenskyj. Podle BBC se oběťmi agrese stalo 23 lidí včetně tři dětí. Dalších 66 bylo hospitalizováno. Rakety zasáhly obytné domy a nedaleké kulturní centrum.

Právě v něm podle wiwibloggs připravoval tým ukrajinské zpěvačky Roxolany charitativní koncert, jenž se měl konat v neděli 17. července. Na akci měl vystoupit jako host také zpěvák LAUD.

Ve svém příspěvku na Instagramu Roxolana sdílela: „Přátelé, právě jsme ve Vinnycii. Bohužel v době leteckých úderů byla část našeho týmu na hlavním náměstí. Všichni jsou zranění, dva bojují o život na operačních sálech. V důsledku toho jsou všechna představení a koncerty zrušeny a my se modlíme za životy všech, kteří byli dnes zraněni.“

„Nikdy neodpustíme. Peníze za vstupenky na koncert budou vráceny. Prosím, modlete se,“ dodává.

Několik hodin po prohlášení Roxolana prozradila, že její zvukový inženýr Jevhen v důsledku výbuchu zemřel. Další člen týmu zůstává v kritickém stavu.

Několik umělců v ukrajinském hudebním průmyslu následně projevilo se zpěvačkou a jejím týmem soucit a podporu. Mezi jinými vítězové Eurovize 2022 Kaluš Orchestra, ale také moderátor Eurovize Volodymyr Ostapčuk nebo vystupující v soutěži písní Zlata Ogněvič, Verka Serdučka a Tina Karol.

Roxolana už na svém turné navštívila více než polovinu z plánovaných ukrajinských měst. Zůstaly jen Vinnycja, Chmelnyckyj, Ternopil a Žytomyr.

Tagy: